Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki teljesen humán beállítotts...

Aki teljesen humán beállítottságú, annak milyen esélyei vannak?

Figyelt kérdés
Mik azok a humán tárgyakkal tanulható munkák, amikkel a legjobban lehet keresni? Ha valaki pl. egyáltalán nem ért a matekhoz, fizikához, kémiához, biológiához se stb., akkor milyen esélyei vannak? Irodalommal, nyelvekkel? Van bármi olyan munka, amiből tényleg jól meg lehet élni reál tárgyak nélkül, vagy minimális mértékben?

2014. szept. 9. 23:03
 1/7 anonim ***** válasza:
15%

1. Honnan tudod hogy nem megy? Lehet hogy csak szarok a reál tanáraid és megutáltatják mindenkivel.

2. A reál tárgyak és főként a matek nélkül kb. a minimálbérre van esélyed a diplomával.

Űgyhogy szedd össze magad.

2014. szept. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha rámész a nyelvekre - és legalább egy nyelvre nagyon komolyan -, lehet komoly és sikeres pályákról gondolkodni.

Egy jó műfordítót, aki nemcsak a nyelvben, hanem pl. a történelemben, irodalomben és esetleg a föld- és a néprajzban is otthon van, keresik és megbecsülik.

2014. szept. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Egy jó műfordítót, aki nemcsak a nyelvben, hanem pl. a történelemben, irodalomben és esetleg a föld- és a néprajzban is otthon van, keresik és megbecsülik."


Ez igaz lehet, de nem az angol, vagy német nyelv esetén.

2014. szept. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ebben igazad van, de a kérdező nem jelölt meg külön egy nyelvet sem.

Én pl. francia-magyar illetve magyar-francia fordításokkal és szinkronokkal foglalkozom, és ebből nincs olyan sok.

Hála az égnek... :D

2014. szept. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Pont most voltam személyiségfejlődés és szocializáció előadáson, úgyhogy az első válaszolóval egyet tudok érteni. Honnan tudod, hogy neked ezek neked nem mennek? Tény, hogy vannak velünk született képességeink is, és az életünk során el tudunk sajátítani készségeket is, de a legfontosabb dolog, a gyakorlás, gyakorlás és gyakorlás. Az oktató jó párszor elmondta ezt, nyomatékosította nekünk. Persze, mondhatjuk azt, hogy valaki ritmusérzék nélkül született és soha nem lehet emiatt zenész, de ez nem igaz. A legutolsó kutatások bebizonyították, hogy a képességek is fejleszthetőek, nem csak a készségek.


Bocsi, ha egy kicsit elvonatkoztattam a kérdésestől, de az első válaszoló elgondolkodtatott. Igazából a humán részről a nyelvekkel mehetnél a legtöbbre. Angol tudás a minimum, mellete meg valamilyen sok ember által beszélt nyelv (német, francia, orosz, spanyol) és valamilyen különleges, "egzotikus" nyelv (pl. valamilyen skandináv nyelv -én személy szerint élek-halok a dánért. )


Ha továbbtanulás előtt állsz, és még nagyon nem tudod, hogy mi szeretnél lenni, akkor próbáld meg a nyelvszakokat becélozni. Például gyere tanárnak, két nyelvet felveszel és kész :) Vagy csak simán valamilyen nyelvből továbbtanulni.


De amúgy amivel a legtöbbet keresheted, az pont, hogy a reál tárgyak hozadékai: mérnök, informatikus, stb...


Remélem nem zavartalak össze nagyon, mert bevallom, néhol lehet, hogy én sem érteném meg magam. Sok szerencsét a döntéshez :)

2014. szept. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is ez a bajom, hogy a reál tárgyakkal lehet a legjobban keresni. Szociális vonalon éhen halnék? Szociális munka, szociálpedagógia stb. Gyógypedagógián nagyon sok a biológia, ugye?
2014. szept. 10. 15:02
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám gyógypedagógus volt, úgy tudom, hogy az anatómia szokott az a tárgy lenni, ahol az emberek lemorzsolónak. Aki azon túl van, mindenen túl van. Gyógypedagógusként viszont van lehetőséged külföldön elhelyezkedni :)
2014. szept. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!