Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakokat/szakmákat...

Milyen szakokat/szakmákat tudtok, amik egy humán érdeklődésű/beállítottságú embernek is jók, de mégsem teljesen humán pályák és lehet kezdeni velük valamit? Vagy milyen humán pályával lehet sokat érni?

Figyelt kérdés
Bölcsész szakokra nem érdemes menni -úgy tudom-,nincs jó nyelvismeretem (ezt mindenképp fel akarom fejleszteni)a jog nem az én vonalam,a társadalmi karokhoz jó nyelvismeret kéne a szövegek elemzéséhez(szociológia,kulturális antropológia).Szakmákban meg nem tudom,mit érdemes nekem tanulnom,aminek még értelme is van (jelenleg könyvkereskedelemre járok,de állítólag nincs sok haszna-nem tudom).
2010. aug. 29. 10:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

hát nem tom...tanár esetleg? bár ahhoz először bölcsésznek kell lenned :S

vagy..mondjuk politológus :) ha érdekel a dolog :)

2010. aug. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%

van könyvkereskedelem szak?


az milyen ?

tök érdekesen hangzik..

2010. aug. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

nem tudom,még hogy milyen,majd szeptembertől fogok járni:-)


tanár nem szeretnék lenni...a politológia nem rossz,de azért ilyen szinten nem érdekel a politika:-)

2010. aug. 29. 11:12
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Megkérdezhetem hol van ez a képzés?

Amúgy sztem ez elég jónak tűnik..

2010. aug. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%

bölcsész vagyok,ritka nyelvet beszélő tolmács leszek>érdemes oda menni,tehát rosszul tudod


gyakorlatilag az összes humán szakot kilőtted,amivel lehet kezdeni valamit,nem hinném,hogy te tényleg humános vagy

informatikus könyvtárosra pszichológusra és többire meg már nincs igény,szóval hagyd a humán pályát

2010. aug. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Gutenberg János Könyvkereskedelmi Szakközépiskola,Budapest


De,én nagyon is humán beállítottságú vagyok!A kulturális antropológia érdekelne a legjobban,de oda erős nyelvismeret kell,azt mondják.A nyelvek is érdekelnek,de nem volt alkalmam nyelvvizsgát tenni és egyelőre ezt akarom kiköszörülni.Egyszerűen csak nem akarok értelmetlen szakot elvégezni.Elmehetnék egy néprajz szakra (az is érdekel),csak nem tudom,mit kezdenék vele.Vagy szociális munkásnak,csak ahhoz meg nem vagyok túl erős személyiség,vagy konduktornak,csak ezekhez mind nagyon szívósnak kéne lennem.Vagy egy magyar szakra,csak tanítani nem szeretnék,mert manapság a gyerek anyag nem a legjobb.Tanácstalan vagyok.

2010. aug. 29. 11:29
 7/13 anonim ***** válasza:
53%
köz-/államigazgatás
2010. aug. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
21%
Nézd, Te igazából tanulni semmit nem akarsz, csak jól keresni, nem igaz??? Minden ellen van valami kifogásod.
2010. aug. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%
én is ezért írtam,hogy nem humános,de ezek szerint nem is reálos.........
2010. aug. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
54%

ma 11:22-kor írónak:


Elárulod, hogy melyik a te általad tanult ritka nyelv?


Köszi!

2010. aug. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!