Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kapuzárási pánik - hova...

Kapuzárási pánik - hova menjek tovább?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, idén fogok érettségizni. A négy évem alatt már rengeteg lehetőséget megfontoltam. Gondolkoztam anglisztikán, pszichológián, nemzetközi gazdálkodáson, turizmus és vendéglátáson.

Angolból van felsőfokú nyelvvizsgám, németből középfokúm, franciából most tervezem megszerezni. Nemzetközi gazdálkodást erőltettem egészen idáig, de egy kukkot sem értek matekból. Egy gyenge négyes vagyok, amit szerintem csak szánalomból ad meg a tanár. Szeretem a nyelveket, hamar meg tudom őket tanulni, de a fordításról letettem, hisz egy anglisztikával az ember nem tudja sokra vinni.

Pszichológiát elvetettem, amint megláttam a kémiát és a biológiát.

Gyerekkorom óta egy szállodában szeretnék dolgozni. Ez mind szép, csak Magyarországon Dunát lehetne ereszteni, annyian keresnek állásokat.

Fogalmam sincs, hogy még milyen lehetőségeim vannak, vagy hogy mi szeretnék lenni.. Szeretnék azzal foglalkozni, amit szeretek, de abban az esetben nem, ha nem biztosítana számomra megélhetést.


Van valakinek valami ötlete?



2014. szept. 17. 18:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha szereted a nyelveket, és érzéked is van hozzá... Nyelvtanár? Persze, sok van, de különórák tartásával... Nem tudom, csak egy tipp.

De az biztos, hogy ha tudom magamról, mire vagyok képes, mihez van érzékem, azzal kezdek valamit. Kár a nyelvek iránti érdeklődésed és készséged elvesztegetni. Lehet, találsz egy zsíros fizetésű jövőt kínáló szakot, de ha nem érted, utálnád, semmi értelme. Anno így felvételiztem én is a szakomra. Nem magas a fizetésem, de szeretem a munkám, és ez nekem tökéletesen megfelel.

2014. szept. 18. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Mondjuk azon is gondolkoztam, hogy legyek-e tanár.. Csak hamar fel lehet engem húzni, de ezen lehet javítani..

Én inkább vagyok humán beállítottságú, mintsem reál. Mondjuk az informatika ez alól kivételt képez, abból jó vagyok.

Szeretek szervezkedni, telefonálásokat intézgetni. Azt szeretem, ha valami változatos, s pörgök. A monotonítást teljes mértékben elvetem. Gondolkoztam még azon, hogy titkárnő leszek, de nem tudom..

2014. szept. 20. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!