Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 20 évesen kapuzárási pánik?

20 évesen kapuzárási pánik?

Figyelt kérdés

Most fejeztem be a gimit es kerültem be az egyetemre, de mióta a felvételi eredményre vártam egyáltalán nem izgultam, hogy bekerülök-e vagy sem....persze zavart volna ha nem vesznek fel. A felvételi után egyből az az érzésem támadt, hogy az életem nem jó irányba tart....másfele kéne mennem. Öregnek érzem magamat és ùgy érzem annyi mindent kihagytam az életben amit már nem tudok pótolni. 13 éves suliba jártam és zavar hogy 20 éves vagyok és most kezdem az egyetemet és nem is tudom, hogy egy életen át azt szeretném csinálni ahova jelentkeztem. Sok minden érdekel egyszerre..... úgy érzem túl sok mindent hagytam ki tinédzserként amiket át kellet volna élnem: első szerelem pl. Nem tudom magamat elképzelni 10 év múlva ( ami elég fura). Mással is történt ilyen?

20/L



#aggodalom #kapuzaras
2014. aug. 18. 00:21
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]


Nyugi, nekem is van hasonló "negyedéleti krízisem", vagy hogyan is fordítsam. Fiatalkoromban apám eléggé erősen a műszaki pályára akart terelni, ennek köszönhetően nem sok mindent sikerült kipróbálnom. Egy időben programozó szerettem volna lenni, de a családom ezt nagyon ellenezte, mert "a videójátékokban erőszak van meg vér" (ennek ellenére a horrorfilmeket simán megnézhettem), most meg mindenképpen informatikusnak kell lennem, mert azzal talán a "faluban" is tudnék állást találni (város egyébként, a falu összes hátrányával).


Ezenkívül rájöttem, hogy képregényíró/rajzoló szeretnék lenni, meg mellette zenélek is. Egyik sem túl vonzó egy "munkáscsalád" számára, de valahogy ezekhez több tehetségem van, mikor műszerésznek kellet lennem apám kívánságára, akkor a képletek miatt karóztam be a szakközépben. Ezen kívül a környékemen egy normális lányt sem találok, ami mégjobban le van szűkítve köszönhetően a család rasszizmusának (én amúgy nem vagyok az).


23/F

2014. aug. 18. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Teljesen normális.
2023. máj. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!