Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki segítene egy kicsit a...

Valaki segítene egy kicsit a felvi.hu-n való eligazodásban?

Figyelt kérdés
Biológus képzésre szeretnék jelentkezni és mindenféleképpen Budapesten. De nem tudom, hogy melyik egyetemen/főiskolán van ilyen. És azt sem tudom, hogy mi a tárgyi feltételei. Valaki tudna nekem segíteni? És azt sem tudom, hogy emelten kell-e érettségizni biológiából vagy elég a középszint?

2014. okt. 2. 15:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia,


Először is kattints erre a linkre (Felvi.hu/Szakkereső)

[link]


Itt beírod, hogy biológus, a "részletes keresés" linkre kattintva pedig kiválasztod, hogy Budapest és már listázza is az egyetemeket.


Csak mesterszakokat hoz ki, de ha rákattintasz ott a listában, hogy ELTE (csak példa), akkor kihozza az alapképzéseket. Ott mellette értelemszerűen le vannak írva, hogy milyen érettségi tárgyakat követel meg. Abban nem vagyok biztos(azt nem írja a felvi), de kötelezően csak középszint kell, de szerintem erősen ajánlott lehet emeltet tenni. (Ez csak az én véleményem, de szerintem, ha biológiából és mellé vagy matekból vagy kémiából tennél emeltet, az már elég jó lehet).

2014. okt. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Még egy dolog, biológus majd csak mesterképzés után leszel, először biológia alapszakra kell menni.
2014. okt. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!