Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi legyek, ha "nagy" leszek!?...

Destruktor kérdése:

Mi legyek, ha "nagy" leszek!? 16/F

Figyelt kérdés
16 éves vagyok.Egy katolikus nyelvi gimnázium 10-es diákja.A gimnázium 5 éves, az első év egy úgymond előkészítő év volt.Mindent egybevéve ezzel az évvel együtt 4 évem van még hátra.Nyelvvizsgát fogok tenni a közeljövőben angolból.Ezeket azért írtam le, hogy könnyebb legyen a válaszadás.Szóval a kérdés az lenne, hogy mit kezdjek magammal érettségi után?Abban már biztos vagyok, hogy főiskolákra szeretnék menni, de mire azt még nemtudom.Tisztában vagyok vele,hogy még korai eldönteni, de kell hogy legyen motiváció a cél elérésében az iskolában, a tanulásban. Bármit el tudok érni bármilyen tantárgyból ha van motivációm.Milyen főiskolai kart ajánlotok?Amivel késöbb egy jó állást szerezhetek és sokra vihetem...?Kérlek segítsetek és osszátok meg tapasztalataitokat nagyon kíváncsi vagyok!Előre is köszönöm!

2014. okt. 26. 20:36
 1/3 anonim ***** válasza:
A nyelv biztos kell, és jó hogy abban szépen haladsz. De jó lenne tudni, mi az ami érdekel? amiből nem csak a "kötelezőt" végzed el, hanem magadtól kutatsz, keresel könyvtárban, máshol? A megismerési folyamatok mellett jó lenne tudni, milyen kifejezésformát gyakorolsz? (írás, rajz, festés, zenen, ének?)
2014. okt. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs olyan dolog ami érdekelne, ezért is jó lenne ha sorolnátok néhány dolgot ami felkeltheti az érdeklődésem.Egyébkébt elég ügyesen rajzolok.
2014. okt. 26. 21:16
 3/3 anonim válasza:
És iskolai tananyagon belül nem érdekel valami? Pl: Angol,Matek? stb.., mert ha érdekelnek a nyelvek lehetnél pl. tolmács(most csak ez jutott eszembe, vagy dolgozhatnál olyan cégnél ahol kellenek a nyelvek(manapság már mindenhol kell, anélkül nem tudsz elhelyezkedni)
2014. okt. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!