Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha pszichológia szakon végzek,...

Ha pszichológia szakon végzek, van esélyem valahogy agykutatóvá válni?

Figyelt kérdés
Másodéves vagyok még csak pszichológián, de már most érzem, hogy a biológiai oldal az, ami engem a leginkább érdekel. Igaz, hogy még messze van, de szeretnék majd PhD képzésre jelentkezni. Viszont nem tudom, hogy orvosi, neurológiai irányultságú PhD-ra lenne-e esélyem bekerülni. Szerintetek?

2014. okt. 29. 08:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
67%
én a 3. vagyok: miért pontoztatok le???
2014. nov. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
23%
(Én a 9. vagyok akit lepontoztak.) Kedves előttem panaszkodó hozzászóló! Vannak akik nem tudják elviselni hogy nem az a tuti amit mindenféle információ és tudás nélkül írnak. Annyira korlátolt a gondolkozásuk hogy a tudomány(kutatás) szerintük egy kötött sínpálya vagy alagút ahol ha valamelyiken haladsz akkor nincs átjárás,összekapcsolódás és átfedés semmilyen másik tudományterülettel. Ez már maga azt feltételezi, hogy még soha el sem olvastak egy tudományos munkát, kutatási anyagot. Akkor látták volna hogy egy azon témán mennyi különböző végzettségű ember dolgozik egyszerre.
2014. nov. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért lett lepontozva, mert hülyeséget írt és fingja sincs az agykutatásról. Te orvosi pszichológia keretein belül foglalkozhatnál az aggyal, a tényleges agykutatás jelenleg azonban pont molekuláris, sejt és szövet szinten folyik, amihez neked bölcsészként nincs meg a reál háttered. Hiába akarsz te vonatot vezetni, ha nem tudod mi az a sín!
2014. nov. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
76%

Én nem írtam hülyeségeket. Te viszont igen, mert nem értelmezed a szöveget.

Egy szó sem hangzott el arról, hogy molekuláris, sejt vagy szövet szinten képes lesz kutatni pszichológusként!

Ahogy írtad orvosi pszichológia keretein belül foglalkozhatnál az aggyal ebben vita sincs. Azt hogy ma ilyen kutatásokat ismersz nem jelenti azt, hogy évek múlva nem lesz ilyen projekt valahol.(sőt biztos most is folyik ilyen kutatás, attól hogy nem ismersz ilyet)

De nyilván sokkal könnyebb lepontozgatni, mint értelmezni egy választ!

2014. nov. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
76%
az én 1ik egykori pszichológusom pont az agykutatással kezdte a pályafutását. Később úgy döntött terapeutaként egészíti ki a nyugdíját. szóval szerintem minden esélyed meg van rá ha elég elszánt vagy.
2014. nov. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Persze, a pszichológusok között sok agykutató van. Kell keresni egy jó témavezetőt valamelyik agykutatással is foglalkozó doktori iskolában, aki vállal és jelentkezni kell. Itthon és külföldön is sok lehetőség van.

Agykutatásban elsősorban a biológus végzettségüek erősek (molekuláris idegélettan, biokémia, neurofiziológia, neuroanatómia), de pszichológus (magasabb idegműködés, tanulási folyamatok, viselkedés neurológia), vagy orvos (neuropathológia, pszichiátria), vagy ritkábban gyógyszerész (neurofarmakológia vonalról) is esélyes lehet.

2014. nov. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek. Természetesen én sem úgy gondoltam a dolgot, hogy az orvosokkal, biológusokkal megegyő szinten foglalkoznék a témával.
2014. nov. 4. 14:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!