Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti mit tennétek, ha egy olyan...

Ti mit tennétek, ha egy olyan szakon tanulnátok, amit a többség feleslegesen lefutott körnek gondol?

Figyelt kérdés

Pl: szabad bölcsészet, komm-média, szlavisztika, történelem, keleti nyelvek és kultúrák, igazságügyi igazgatás, emberi erőforrások, andragógia, élelmiszermérnök, gazdasági és vidékfejlesztés, pszichológia vagy népegészségügyi ellenőr.


Olyan személyek véleménye is érdekelne, akik a fent felsorolt szakok valamelyikén tanulnak vagy tanultak, mik a tapasztalataik. Csak, mert jónéhány szakra ezek közül még csak nem is könnyű bejutni, s még elvégezni sem.


2014. dec. 28. 03:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30%

"s még elvégezni sem."


dehogynem épp ezért büfé...

2014. dec. 28. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%
Teljes mértékben lesz.rnám, mit gondolnak mások.
2014. dec. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
köszi a válaszz! :)
2014. dec. 28. 08:08
 4/13 A kérdező kommentje:
Ez lesz ! ;)
2014. dec. 28. 08:09
 5/13 anonim ***** válasza:

A felsoroltak nem mindegyik büfé, nagyon nem.

A kérdésedre a konkrét válasz: Kit érdekelnek a többiek? A te életed vagy az övék? Ha mások húzzák a szájukat azért, mert te valami "büfé" szakon tanulsz, az az ő bajuk.

Más kérdés viszont, hogy pl egy szabad bölcsésszel tényleg nem lehet mit kezdeni.

2014. dec. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%

Akik szerint ezek felesleges szakok azokkal alapból nem érdemes törődni, mert annyit is érnek.

Az egy dolog, hogy az ember azt mondja, hogy nem érdemes xy szakra menni, mert túltelítettség van belőle és pályakezdőként az elhelyezkedés csak nem lehetetlen lesz, ettől még az illető nem nézi le a szakot.

De akik lenézik, feleslegesnek titulálják és elhordják mindennek, azokkal tényleg kár törődni, illetve normális ember nem is vágyik ilyen csökött emberek társaságára.

2014. dec. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%
Nagy ívben tennék a véleményükre. Nincsenek rossz szakok, csak olyan emebrek, akik nem tudnak mit kezdeni velük. A fenti szakok bármelyikét el tudom képzelni, hogy hasznos legyen, csak az embernek legyen célja, amikor elkezdi.
2014. dec. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%

Fent NEM sorolt büfészakra járok.


Gondolataim:


1. Nyomi vagyok, hogy anno nem gondoltam jobban végig.

2. Nyomi az állam, hogy az ilyen szakokat engedi. Igen, a statisztikát javítjuk amíg tanulunk, mert nem munkanélküliek vagyunk, de utána? Az állam pénzébe kerülünk és a "tudásunkat" soha nem fogjuk használni.

3. Jó a társaság, jó pár aránylag laza (azért büfészakon is kell tanulni!) év. Sok élmény van. De maga a tanulás tök felesleges. Próbálok ebbe nem belegondolni....



Kérdező milyen szakra jársz?

Mert egy olyan szakot, aminek nincs értelme (nem jó semmire, a tanárok se tudják megmondani, hogy mit lehet vele dolgozni, kb semmit), felesleges elvégezni.

Mire jársz amúgy?

2014. dec. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

# 8 vagyok.

Folytatva:


Én pl TDK-ztam, szakmai önkénteskedés van mögöttem, már voltam szakmai gyakorlaton.

Úgyhogy kemény munka van abban, hogy rájöjjek, mire jó a szakom és ha van rész, ami tetszik, azt igazán megszeressem és el tudjak benne helyezkedni.


De mind hiába.



Vannak reménytelen töltelékszakok, amik arra jók, mert az adott karnak nem kell túlzottan különleges felszereltség és az oktatóknak szaktudás. Felolvassa az oktató a diákat... Több hallgató, magasabb óraszám az oktatóknak. Ennyi.

2014. dec. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
8-as: és végeredményben miért jelentkeztél pont arra a szakra?
2014. dec. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!