Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti mit tennétek, ha egy olyan...

Ti mit tennétek, ha egy olyan szakon tanulnátok, amit a többség feleslegesen lefutott körnek gondol?

Figyelt kérdés

Pl: szabad bölcsészet, komm-média, szlavisztika, történelem, keleti nyelvek és kultúrák, igazságügyi igazgatás, emberi erőforrások, andragógia, élelmiszermérnök, gazdasági és vidékfejlesztés, pszichológia vagy népegészségügyi ellenőr.


Olyan személyek véleménye is érdekelne, akik a fent felsorolt szakok valamelyikén tanulnak vagy tanultak, mik a tapasztalataik. Csak, mert jónéhány szakra ezek közül még csak nem is könnyű bejutni, s még elvégezni sem.


2014. dec. 28. 03:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert egy 18-19 éves végzős középiskolásnak át kellene látni a munkaerőpiaci helyzetet, sejtenie kell, melyik szak büfészak, sejtenie kell, melyik kar színvonalas és melyik nem és úgy, hogy még életében nem dolgozott, sejtenie kell, mihez akar majd kezdeni???
2014. dec. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Igen, nem ártana legalább sejtenie, mit dolgozna később. Vsgy ha teljesen céltalanul lát neki a diplomának, akkor számolnia kell a kockázatokkal. Még egy egyébként a munkaefőpiacon értékes diploma is értéktelenné tud válni, ha nem tudná később azt a munkát elképzelni magának.


Egyébként nem értem, miért kell a kérdésemre kérdéssel válaszolni.

2014. dec. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Mert mint a 18-19 évesek merem állítani 90%-a, én se tudtam, mivel akarok foglalkozni később (igen, sajnos, nem diákmunkáztam addig még, semmi munkatapasztalatom nem volt). Amikor egy egyetemi kart szidtak, azt hittem, beképzelt BME-sek teszik ezt - közben az adott kar tényleg olyan színvonalú is....

Tanulni akartam. Ezer dolog érdekelt, pont ezért is volt nehéz választani. Multidiszciplináris szakot választottam, persze akkor még nem tudtam, hogy ezek önmagukban sz*rt sem érnek és az az érzésem lesz, hogy semmihez se értek, de mindenről tudok mondani két mondatot.

Így megfelel, hogy nem kérdéssel válaszoltam?

2014. dec. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!