Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy is van ez az ELTE-n?...

Hogy is van ez az ELTE-n? Történelem és régészet?

Figyelt kérdés

Szóval ha valaki régészetet akar tanulni, akkor alapból régészetre kell jelentkeznie, vagy pedig úgyis jó, ha történelem szakra jelentkezik és onnan szakosodik régészetre? Hogy is van ez pontosan?

Olyanok válaszát várom, akik érdemben tudnak hozzászólni a kérdésemhez, esetleg ott is tanulnak valamelyik szakon.

Találgatásokkal, beszólásokkal kíméljenek!



2015. jan. 3. 20:40
 1/1 anonim ***** válasza:
Régen volt az, hogy Történelem szak, és azon BELÜL régészet, levéltár, meg még valami harmadik. Ma már Történelem szak -> levéltár, meg az a harmadik valami, és külön szak a Történelem - Régészet. Tehát, ha régész akarsz lenni, akkor mindenképp erre kell jelentkezned. Töri szakról nagyon nehezen van csak átjárás. Én is ide jelentkeztem tavaly, onnan tudom, csak végül máshová mentem :).
2015. jan. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!