Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan keltsem fel történelem...

Hogyan keltsem fel történelem iránti érdeklődésem? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Tiszteletem! Szóval olyan gondom lenne, hogy idén érettségi előtt állok de a történelem egyszerűen nem érdekel, nem foglalkoztat, butaságnak tartom.(Ne kövezzetek meg) Mielőtt megszólnátok: kitűnő voltam eddig egész középiskolában(jelenleg is) még töriből is, de mára elfogyott az erőm és rengeteg tétel van de nem tudom magam rávenni annak tanulására mert egy papírzsebkendőt érdekesebbnek találok mint ezt, ezért szeretnék segítséget kérni, hogyan tudnék ezen változtatni, felkelteni az érdeklődésem? Nagyon fontos lenne :)

2015. jan. 5. 19:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Hasonló esetekben(na jó, lustaság:)) nekem segített pl a Discovery APOKALIPSZIS Első/második világháború sorozata.

Keress ilyen és ehhez hasonló sorozatokat...hátha.:)

2015. jan. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jah nézz töris filmeket akár a neten is. Olvasgass töris regényeket, meg vannak játékos feladatok a neten.
2015. jan. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De pont ez az, hogy nem érdekel.. nem tudok leülni ilyeneket nézni mert nem érdekel.. és csak erőszakolom magam ezzel. Jelenleg ott tartok hogy minden anyagot leírok párszor, vázlatként és esszéként is és akkor el tudom mondani/le tudom írni egy dolgozatban de ez egy kínszenvedés és több órába telik, holott irodalom esszé tömény 3-4 oldal 4-5 alkalommal olvastam el és simán tudtam a dolgozatban..
2015. jan. 5. 21:17
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Na ez az ami nem fog menni! Megszerettetni valakivel egy tantárgyat nem lehet.

Úgyhogy inkább mondok egy-két érvet, hogy a történelem miért nem butaság, pl. utcanevek! Ha mondjuk olyat látsz, hogy Szent László utca, Gábor Áron utca, Damjanich utca, Baross tér stb. akkor nem utolsó szempont, ha van némi fogalmad, hogy ki volt az az ipse.

Politika! Ha szóba kerül mondjuk a német megszállás 1944-ben, nem utolsó, ha hozzá tudsz vakkantani ezt-azt, vagy legalább tudjad, hogy mi is történt. Gyakorlatilag a teljes hazai közbeszéd történelmi témákon pörög, pl. Trianon, Horthy megítélése, második világháborús szerepvállalás, Rákosi-éra, 56-os forradalom, Kádár-rendszer, rendszerváltás. Ezek a médiában naponta előkerülő témák!

Magyarország gazdaságát, társadalmát, politikáját csak akkor fogod érteni, ha tisztában vagy a történelemmel.

Van egy nagy rakás film, ami történelmi hátterű, ha nem ismered a történelmet, akkor nem fogod megérteni őket, és itt most nem történelmi dokumentumfilmekre gondolok, hanem szórakoztató játékfilmekre, rengeteg, de rengeteg olyan film van, ami történelmi alapokon nyugszik. Teljesen mindegy, hogy a 30-as évek Amerikájában játszódó gengszterfilm, vagy középkori témájú, rengeteg van.

Meg írod, hogy az irodalommal nincs bajod, hát kapaszkodj meg az irodalom az masszívan történelem, a legtöbb magyar író aktívan politizált is! Már Janus Pannonius is benne volt egy király ellenes összeesküvésben, de Kazinczytól kezdve Petőfin át Kosztolányiig, mindenkire hatott a politika. Mikszáth például maga is országgyűlési képviselő volt!

A történelmet butaságnak tartani nos, az egy kulturális és társadalmi értelemben vett öngyilkosság. Lényegében véve az emberi társadalom miértjeinek a megértéséből zárod ki magad, ami elég húzós dolog, és örökös kisebbségi kényszered lesz, nem jó dolog, ha valakinek folyton kérdezgetnie kell, hogy ez miért van, az miért van? Ismerek ilyen embert, természetesen meg lehet élni a történelem ismerete nélkül is, csak elég megalázó, ha állandó kérdezgetned kell majd, hogy mi miért van. Sz.r ügy, nem irigyellek, aki utálja a biológiát, az legfeljebb az orvosnál van bajban, de mondjuk egy átlagos hétköznapi beszélgetésben ritkán kerül elő mondjuk a prokarióta és eukarióta szervezetek közötti különbség.

De ha meg akarod érteni mondjuk azt, hogy miért annyi a fizetésed amennyi, vagy miért lehet bizonyos országokba útlevél és határellenőrzés nélkül menni, míg másokba nem, az mind-mind visszavezethető történelmi okokra.

Szóval föladod magadnak a leckét.

2015. jan. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!