Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek hülyeséget csináltam?

Szerintetek hülyeséget csináltam?

Figyelt kérdés
A Szent István Egyetem ÁOTK-n szeretnék továbbtanulni. Másfél éve járok biológia és kémia fakultációra. Majdnem két hónapot kihagytam az iskolából betegség miatt és most annyi pótolni valóm volt és annyira lemaradtam a faktokból, hogy a kémiát leadtam. Az a tervem hogy az alap tantárgyakból és bioszból jó érettségit hozzak össze, és a kémiát csak jövőre próbálom meg. Így viszont egy évet úgymond elpocsékolok. Az iskola mellett sportolok is, heti 5 edzésem van plusz hétvégén a meccsek. Ezt egyenlőre nem szeretném abba hagyni ezért is áldoztan be inkább a kémiát. Nem tudom hogy nagyon magy hülyeséget csinaltam e, kezdem megbánni az egészet. Teljesen kétségbe vagyok esve, napok óta nem alszom, csak két-három órát, ráadásul megint beteg vagyok, de már nem hagyhatok ki többet. Szerintetek most rontottam el az egész életemet vagy csak túlreagálom?

2015. jan. 9. 00:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát túlreagálod, de te tudod mi fontosabb neked.

Kihagyni egy évet, hogy napi 5x sportolhass, vagy tanulni és próbálkozni?

De ha jövőre teszel kémiát és elszúrod, mert akármennyit tanultál rá nagyon szívatós lesz, akkor megint várhatsz a következő érettségi időszakig, ami szerintem stresszesebb, mintha most megpróbálnád bepótolni és a sportot hanyagolni inkább. De ez csak az én véleményem.

2015. jan. 9. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem hülyeséget csináltál, de egyetlen hülyeség sem ér annyit, hogy tönkretedd az egészséged. Aludj, éberen jobb döntések születnek.


Egy évet dolgozhatsz is akár, ami nem úgy hangzik mintha elrontottad volna az életed, hanem tapasztalatot szerzel.

2015. jan. 9. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tudsz válogatott szintű játékos lenni a sportban, hogy megélj belőle (focit ne számítsuk)? Ha igen akkor megérte, ha nem akkor nagy hiba volt
2015. jan. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szerintem ez nem a világ vége :) Az egy év alatt megtanulod profin a kémiát, közben elvégezhetsz egy egy éves OKJ-s képzést is akár, ami kapcsolódik a jövőbeli tanulmányaidhoz, és utána megpróbálod megint a felvételit vagy tényleg dolgozhatsz is, olyan sok emberről tudok, aki eljött most is egyetemre, de egyébként nem is ezt akarják igazán tanulni, csak mondjuk nem vették fel őket a magasabb ponthatáros szakra, ezért itt tanulnak fél/egy évet, hogy addig is tanuljanak valamit, ami ahhoz a tanulmányokhoz kapcsolódik, ahol majd újra akarják kezdeni. Az is tapasztalat, és nem olyan nagy baj egy évvel később lediplomázni. Vannak az 5 osztályos gimnáziumból jövők, ők is egy évvel később fejezik majd be az egyetemet.
2015. jan. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha szereted a sportot, akkor nyugodtan folytasd. Semmi nem történik, ha egy évvel később mész egyetemre, sőt, érettebb leszel. Mért jelentené az életet elrontását egyetlen év csúszás? Tényleg tudsz valamilyen szakképzettséget szerezni ezalatt.
2015. jan. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!