Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tovább tanulás, többi lent?

Tovább tanulás, többi lent?

Figyelt kérdés

Nos, én most egy közgazdasági szakközépiskolába járok ami szerintem erős..

kb. mondhatom azt is , hogy itt többet is elvárnak szerintem mint gimibe.. mivel közgáz szak is..


Viszont én programozó szeretnék lenni , rá jöttem arra , hogy azt kell csinálnom , mivel AHHOZ ÉRTEK ÉS SZERETEM CSINÁLNI, szabadidőben magamat fejlesztem..


Viszont a tovább tanulás érdekel, amibe most járok közgáz suli, azután mehetek pl: Infos egyetemre? külföldre gondoltam :)



2015. jan. 28. 17:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Ismerem mindkettőt, egy erős gimnázium szintjére nem nagyon ér fel a közgáz szak hiába vannak közgáz tantárgyak is. Azonban ez teljesen felesleges kérdés a szemszögedből.

1. Az egyetemi képzéshez a belépő az érettségi. Ha van érettségid akkor jelentkezhetsz.

2. A programtervező szak lesz a te választásod, ahol minden évben a ponthatár a minimum közelében mozog.

"Rohadt könnyű bejutni, rohadt nehéz bent maradni/jó lenni, és nem megutálni." Érettségi eredményben egy infó 70% emelt, és matek 70% bőven-bőven elég.

3. A magyarországi oktatás bárki bármit mond, elég jó ahhoz képest ami külföldön van. Ingyen lenne, és ha sikerül elvégezni, hiába bontod fel a szerződést és kimész külföldre, akkor is nevetve fizeted vissza az oktatási ktg-ed. Maradj itt, külföldön semmi se jobb ez a pálya, tanulás szempontjából. Főleg ha nincs profi nyelvtudásod az adott ország nyelvéből.

2015. jan. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Info érettségim lehet közgáz után?

úgy hallottam hogy nem..

és azt is hallottam hogy simán belehet jutni, csak értsem a matekot , ha értem akkor könnyű , ha nem akkor nehéz lesz..


Amúgy meg 4nyelven beszélek :)

Magyar,arab,spanyol perfekt

angol olyan középszint. :)

2015. jan. 28. 19:46
 3/7 A kérdező kommentje:
ja és 16 éves vagyok , csak hát már előre tervezek:)
2015. jan. 28. 19:46
 4/7 A kérdező kommentje:

Ja és azért gondolkodtam külföldre, mivel ott több lehetőségem van :)Szüleim támogatnak majd egyetemen is..

Ezért is akartam külföldre mert legalább erősítem a nyelvet pl:angol

És ott is kifizetem a tandíjat..


Amerika,Anglia stb..

2015. jan. 28. 19:51
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem akarlak leszólni de kb. akkor semmi tudásod nincs a tovább tanulásról.

Mit a képzésed? Csak sima szakképzés vagy a végén érettségivel zártok?

Ha van érettségi is, akkor 4 kötelező van (matek, magyar, töri, nyelv, és 1 választott) emellett te még beadhatod másra is nyugodt szívvel.

Az 1 választott lehet az infó is.

Programtervező nagyon matekorientált képzést ad, vagyis tényleg profi. Ne hidd azt, hogy kint jobb az oktatás. Nagy fenéket. Sok remek programozó itt tanul, és úgy megy külföldre. Az itteni oktatás tényleg elfogadható ilyen téren.

A pontokkal se kell macerálni mert anyudék úgyis kifizetik.


Matek terén kb. annyi hogy az alapokat(középiskolást nagyon jól tanuld meg, mert kell hogy tudj mire építeni)

Ha már a középiskolás nehezen megy, az integrálás, deriválás se fog jobb lenni.

Amúgy akkor sincs semmi veszve ha nem bírod az egyetemet, mert pont egy olyan szakmát választottál ahol a tudás fontosabb mint a papír. Ha te bármilyen feladatot megtudsz oldani de egy x^2 egyenletet deriválni nem attól még felfognak venni dolgozni.

2015. jan. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Amikor végeztem akkor érettségit kapok és persze egy papírt arról, hogy közgáz alapok megvannak stb.
2015. jan. 30. 18:45
 7/7 A kérdező kommentje:

Amúgy meg teljesen másra váltottál , mivel lehet nem mondtam.. :)


Nem az oktatással van a baj,hanem velem. :)

Én akarok erősíteni egy nyelvet vagy talán újat tanulni..

De még csak 16 vagyok van időm eldönteni..

Célom az megvan..

2015. jan. 30. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!