Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Diákhitel2? Ez most igazságos?

Diákhitel2? Ez most igazságos?

Figyelt kérdés

A szak amire menni szeretnék, sok ponttal indul. Kb. lehetetlen bekerülni államin. 460 pont körül van. Nekem meg 'csak' 440 van. (Ebből 40 a hátrányos helyzet)

Ezért felakarom venni a Diákhitel2-t, így fizetős lennék. Azonban ezzel aláírom a halálos ítélemet, kb. minden ösztöndíjtól, támogatástól elesek. Ami alapból járna.

Nem azért veszem fel a hitelt, hogy bulizzak, elhülyéskedjem hanem, hogy tanulhassak. (Diákhitel2 miatt már kapásból nem költhetem másra mint a tandíj.)

Ha hátrányos helyzetű vagyok, és felveszek egy hitelt, hogy tanulhassak, akkor miért megyek át a 'sok pénze van, nem kell neki a támogatás' kategóriába? Ettől mégjobban csak hátrányos leszek.

A pontjaim is azt mutatják, hogy tanulás terén nincs baj velem és mindent megteszek a jó eredményekért.

Netalán nincs erre valami jogszabály, hogy ha diákhitellel finanszírozom a költségeimet és ezt igazolni tudom. Emellett a hátrányos helyzetet igazoló papírt is feltudom mutatni. Az eredményeim is bőven meghaladják a kedvezményekhez szükséges határt. Akkor részesüljek belőle mintha államin lennék?



2015. jan. 29. 22:15
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
a #9-esnél a pont. a felvi ponthatárnak semmi köze se a szak nehézségéhez se tényleges tudáshoz, na ahhoz meg végképp nincs, hogy az illető hogy fog helytállni az illető, lévén hogy teljesen más típusú képességeket igényel egy középiskolai és egy egyetemi tanulás.
2015. nov. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!