Melyik alapszak a legjobb?

Figyelt kérdés
Melyikkel lehet mesterképzés nélkül is könnyen elhelyezkedni?

2015. febr. 8. 17:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Mikor értik meg a középiskolások, hogy ez nem ilyen egyszerű? Tőled függ főleg, hogy mivel tudsz majd érvényesülni.
2015. febr. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jah, azt én is bírom, mikor így kiírják a kérdést mindenféle érdeklődési kör vagy hasonló nélkül. Aztán meg ha leírom, hogy legyen villamosmérnök meg közlik, hogy nem megy nekik a matek meg a fizika :D


Amúgy a műszaki/mérnöki pályák elég keresettek, előreláthatóan még egy ideig maradnak is. De egy orvosi diplomával se lőhetsz nagyon mellé- Ezek olyanok, amik hosszú távra jók.

2015. febr. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
azt tanulj,amihez van kedved,motivációd.ne másokra hallgass.itt úgyis mindenki azt mondja,hogy csak orvosként meg mérnökként lehet elhelyezkedni.
2015. febr. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Azért mondja mindenki ezt, mert ez a tapasztalat. Egy orvos vagy egy mérnök hamar el tud helyezkedni a saját szakmájában, jó fizuért, de pl. aki művészethez kapcsolódó szakot végzett csak nagy szerencsével vagy hátszéllel képes rá.

Persze, tanuld azt ami érdekel is, de ha meg is akarsz élni és a szakmádban elhelyezkedni kissé realistábbnak kell lenni, minthogy: semmi közöm a színművészethez, sima gimibe jártam, semmi tapasztalatom, de én színésznő leszek és jelentkezek a Színművészetire.

2015. febr. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4: most hoztál két szélsőséges példát, de nem támasztja alá, amit állítasz. Az, hogy könnyen lehet elhelyezkedni, nem jelenti, hogy ne lehetne elhelyezkedni más végzettséggel. Mérnökökön, orvosokon és művészeken kívül még rengeteg szakma létezik. És sokan vagy elvégezné nem tudnák ezeket a szakokat, vagy nem bírnék az ilyen munkákat. Akkor minek erőltetni?
2015. febr. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mint írtam tanulja azt, ami érdekli is, nem kell orvosnak mennie, ha utálja a biológiát. De nem értek egyet azzal, de szerintem elég álmodozós az a kijelentés is, hogy tanulj amit akarsz és akkor boldog leszel, meg imádni fogod meg a hasonlók, amiket itt írni szoktak. Kismillió statisztika és tapasztalat mutatja, hogy vannak olyan képzések, amit ha elvégeznek a saját szakmájukban hamar kapnak állást és jó fizetésért, ez főleg a mérnöki/informatikai/orvosi pálya. De szabad bölcsésszel vagy turizmussal is el lehet helyezkedni, más kérdés, hogy a saját szakmájában-e, mennyivel a diploma megszerzése után és mondjuk annyit kapnak, mintha futószalag mellett dolgoznának.

Nem csak az a két véglet van hogy mérnök vagy földönfutó művész, nem akartam ennyire sarkítottra a példát, de nem nagyon látni, hogy olyat javasolnának, hogy válassz olyat, ami tetszik és még keresni is lehet vele. ha valaki leírja, hogy legyen mérnök egyből jön, hogy azt tanuld amit szeretnél. Na ez a mai világban nem nagyon működik, mikor sokan nem tudnak elhelyezkedni. És kétlem hogy a közel jövőben megnő a kereslet pl. a magyar alapszakosokra. de pl. a jog és a közgazdaságtan is olyan, amivel jól el lehet helyezkedni. Művészeti meg bölcsész dolgokkal nem nagyon.

2015. febr. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A statisztika viszont nem foglalkozik azokkal a mérnök szakosokkal, akik hasonló céllal vágtak bele az egyetembe, aztán félúton feladták, mert rájöttek, hogy nem ez való nekik. A bölcsészképzéssel meg nem az a baj, hogy ne volna hasznos, hanem hogy nagyrészt különösebb cél nélkül vág bele a hallgatók 90%-a. Ezért nem tartom jogosnak, hogy pl. a bölcsészképzéssel hozzunk példát arra, hogy nem működik a "tanuld azt, ami érdekel" elv, hiszen a töredék van ott konkrét céllal, és ők rendszerint el is érik azt a célt.


Hozzáteszem: nem arról van szó, hogy bármiíyen irreális álmot nyugodtan lehet kergetni. De be kell látni, hogy nem mindenki számára megfelelők egyes szakok, így néhány szak totemizálása kifezetten káros. Akkor már célravezetőbb, ha abból indul ki az illető, mi érdekli és miben jó, és ez alapján próbál tervezni.

2015. febr. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A művészek nagy része nem azért tanul művészetet, hogy legyen diplomája, mint a bölcsészeknél (főleg hogy művészetis sulikba külön szelektálás is van), mégse lehetne azt mondani rájuk, hogy könnyen szereznének munkát, meg pénzt.

Nem csak a mérnöki van, írtam az informatikát, orvost, közgazdászt, ezekkel is lehet jól keresni és könnyen elhelyezkedni, azt is írtam, hogy ne olyat kezdjen amit nem szeret és köze sincs, de lehet találni olyat, amivel nem kell nyomorognia egész életében, de ért is hozzá és el is tudja végezni. Most csak gazdasági képzésből van kb. 11 fajta, de mérnöknek és informatikusnak is sok fajtája van, melyik könnyebb-nehezebb. De az államigazgatással is el lehet helyezkedni.

Ebben van humán, reál és term.tudományos terület is, csak tud valamit választani.

Ha meg nem akkor inkább tanuljon szakmát. Művésznek is lehet lenni, de akkor inkább hobbiból és akkor legyen ez a fő szakma, ha már valami kis sikert is elért az illető.

2015. febr. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!