Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy év alatt fel lehet készüln...

Egy év alatt fel lehet készülni 2 emelt érettségire? (Biosz-kémia)

Figyelt kérdés

11.es vagyok és most jöttem rá hogy mit szeretnék tanulni. Ehhez viszont 2 emeltre van szükségem, ezért úgy dönttöttem, hogy jövőre nem jelentkezem sehová, kihagyok egy évet és abban az egy évben készülök a 2 emeltre. Ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem:

1. Ez lehetséges egyáltalán?

2. Ha jövőre sem bioszból, sem kémiából nem érettségizek középszinten, attól 2 év múlva jelentkezhetek majd emeltre belőlük?

3. Mennyire lenne szükségem tanárra?

4. Mennyire lenne teljesíthető ez?

5. Akkor már nem fogok iskolába járni ugye, hogyan tudok majd mégis jelentkezni érettségire?

Arra is gondoltam, hogy ne egyszerre kelljen csinálnom őket, hogy jövőre választott tárgyként leteszem a középszintű bioszt, aztán 2 év múlva ősszel szintemelőt teszek belőle, aztán 2 év múlva, májusban meg csak a kémia maradna.

Egyébként bioszt 2 évig tanultam emelt szinten, kémiát 1 évig. A bioszt szeretem is, a kémiát pedig annyira nem, de megértem, és meg tudom tanulni.

Bocsánat, ha kicsit zavarosan írtam, próbáltam világosan összefoglalni mindent. :)



2015. márc. 11. 20:47
 1/3 A kérdező kommentje:
Egyébként ha jövőre felvételiznék, akkor is halasztanék egy évet, mert úgy érzem szükségem lenne rá.
2015. márc. 11. 20:50
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem ha nagyon igyekszel, akkor nem kell évet kihagynod! Sokkal jobb ötletnek tartanám, ha jelentkeznél már jövőre orvosira/gyógyszerészetire (gondolom valami ilyesfajta szakra készülsz). Legrosszabb esetben nem vesznek elsőre fel, és kihagysz egy évet...De érdemes megpróbálni! Főleg, hogy az érettségiig még több, mint egy éved van. Nyáron is tudsz készülni. :)

Na, lássuk a kérdéseket:

1. Persze hogy lehetséges!

2. Igen, jelentkezhetsz. De 5. érettségi tárgynak szerintem érdemes lenne valamelyiket középszinten megcsinálni. (Úgyis az emelt fog számítani a felvételinél.)

3. Ezt nem nagyon lehet így megmondani. Én is ebből a 2 tárgyból emelteztem, kémiából jártam tanárhoz, bioszból nem, viszont ott alapból jó volt a faktos tanárunk. Szerintem a nehezebb részeknél (pl. kémia számolások) hasznos, ha át tudod beszélni egy tanárral.

4. Abszolút teljesíthetőnek tartom. :)

5. Ebben nem vagyok biztos, de szerintem a neten biztos leírják valahol. oktatas.hu például


Nagyon sok sikert! :)

2015. márc. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Fel-fel! :))
2015. márc. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!