Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem mehetek se tanárképzőre,...

Nem mehetek se tanárképzőre, se óvónőképzőre, mert tesiből fel voltam mentve?

Figyelt kérdés
mindképpen ilyen területre szerettem volna menni, és valahol azt olvastam, hogy az alkalmasságin feltétel, hogy gimnázium utolsó két évében nem lehettem felmentett, én pedig az voltam, deréksérv miatt. emiatt ennyi? ettől még azokat a minimális gyakorlatokat meg tudom csinálni.
2015. márc. 21. 06:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Dadus ettől még lehetsz,ahhoz nem kell alkalmassági :) Viccen kívül:sajnos így van,ahogy leírod,de ugyanez érvényes,ha diszkalkuliás,diszlexiás vagy diszgráfiás vagy.A diszes esetekben is lemondhatsz erről a pályáról.Egyetemre felvételizhetsz tanári szakra,ha mindenféleképp tanítani szeretnél,osztatlanon 4 év alatt diplomázol,ha általánosban akarsz tanítani.
2015. márc. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%

Nem értem, honnan vetted, hogy a tanárképzésre vonatkozna a fizikai alkalmasság. Ott nem kell a gyerekek után futkosni, testnevelés órát tartani nekik.


"ugyanez érvényes,ha diszkalkuliás,diszlexiás vagy diszgráfiás vagy"


- Ilyet a világon sehol sem írnak.

2015. márc. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

A kérdés végül is az, hogy arra a feladatra, amit el kell láss a jövőben, arra alkalmas leszel-e? Tehát alapvető mozgásokra, amik szükségesek az adott munkakör ellátására.

Meg persze az is kérdéses, hogy tanítóképzésre gondolsz vagy tanárképzésre? (mert ez sem mindegy azért).

A kedves második kommentelőnek is idéznék ebből - ez konkrétan az ELTE Tanító- és Óvóképző Karára történő alkalmasságot kizáró okokat sorolja (és kedves második kommentelő - szerintem sejted annak az okát, hogy miért nem lehet "diszes" egy pedagógus).


"Az alább felsorolt egészségügyi okokon túlmenő további kizáró okok:

Diszlexia; diszgráfia; diszkalkulia; súlyos mentális, pszichés zavarok.

Az egészségügyi szempontból kizáró okok:

- a felső és alsó végtagok funkcionális rendellenességei, a statikai rendszer súlyosabb elváltozásai nyugodt állapotban is, melyek miatt a gyakorlati képzés következtében egészségi állapotromlás várható,

- mindennemű szívbillentyű hiba,

- a szív, a vérkeringés és a légzőrendszer olyan egyéb rendellenességei, melyek a fizikai terheléssel is járó óvodapedagógus és/vagy tanítóképzésben a hallgatót gátolják,

- a beszédzónában 30 decibelnél gyengébb hallás,

- a látóélesség mértéke olyan fokú, hogy zavarja a kommunikációban,

- ISHIHARA színlátási teszttel kimutatható színtévesztés,

- térlátás korlátozottsága."

[link]

2015. márc. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
#3: rendben, de én a tanárképzésről beszéltem.
2015. márc. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Rendben, csak azt írtad, hogy ilyet a "világon sehol nem írnak", pedig írnak és szerintem abszolút 100%-ban érthető, hogy mi az oka ennek.

Furcsának tartom, hogy egy tanár esetében ez nem kizáró ok, hogy őszinte legyek, de biztosan így van. Viszont a kérdező az óvóképzőről is kérdezett, ott pedig kizáró (ahogy a tanítónál is). Egyébként nincs jelentősége, hiszen a kérdező eleve nem is erről kérdezett:D

2015. márc. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A felviről az osztatlan tanáriról: "A jelentkezőnek nyilatkoznia kell arról, hogy nincs olyan betegsége, amely akadályozná a felsőoktatási tanulmányainak folytatását, beleértve a közoktatási intézményben a tanulmányai során folytatandó egy éves szakmai gyakorlatát is." Vagyis neked kell nyilatkoznod. Nem tudom, honnan etted ezt a tesifelmentés-dolgot, de addig ne nyugodj, amíg jogszabályt nem találsz. Nem "valahol azt olvastam"-re kell hagyatkozni, hanem a törvényben azt olvastam-ra. Ha találsz ilyet, akkor létezik, ha nem találsz, nem létezik. Én a magam részéről nem tudom elképzelni.
2015. márc. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
25%
Szó nincs itt tesifelmentésről. [link]
2015. márc. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Második:pedig ez egy-két helyre érvényes,ahol általános sulis tanci néniket és bácsikat képeznek.
2015. márc. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
2015. márc. 23. 12:34
 10/11 A kérdező kommentje:
Testi alkalmassági vizsga utolsó mondat.
2015. márc. 23. 12:35
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!