Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A töri tanulásához mit tanácso...

A töri tanulásához mit tanácsolnátok? Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés

Röviden összefoglalva az a problémám,hogy nagyon sokszor hiába tanultam,mégis 3 lett a témazáróm,nem nagyon tudok forrásokat elemezni (hiába mondja mindenki,hogy az könnyű),az évszámokat sem nagyon szoktam megjegyezni,vagy legalábbis csak egy ideig tudom őket.

Most 11-es vagyok.)9-ben még esszéket sem tudtam először igazán jól írni,de már legalább azzal képben vagyok,mert ötös esszéket írok,legfeljebb 4/5öt kapok,rosszabbat nem.

Először is:mit tudnátok tanácsolni? :))

Másodszor:Megfordult a fejemben,hogy megkérdezem a tanárt,hogy nem kaphatok-e valami szorgalmit (pl. esszét vagy kiselőadást),amivel valamennyire javíthatok.Szerintetek mit szólna? (Eddig egy 3om és egy 4/5m van)


2015. márc. 30. 20:39
 1/4 A kérdező kommentje:

Ráadásul az idén teszek előrehozott érettségit is,mivel arra is nagyon sokat kell készülnöm (főleg most kezdek hozzá,mert eddig is rengeteg dolgom volt:oktv,nyelvvizsga,verseny,meg tanulás a suliba,minden..)


Egyébként is rossz,hogy nem megy a töri,de ebben a helyzetben igyekeznék még most javítani,és nem az érettségi előtt egy héttel,vagy más ilyesmi.

Általánosban töri versenyen is voltam.Akkor tudtam nagyon jól (igaz hogy nem volt forráselemzés meg esszéírás).

2015. márc. 30. 20:43
 2/4 anonim ***** válasza:

Kell világos, csendes hely, saját szoba, vagy legalább egy sarok. Feltétlen ülni kell, kényelmes karosszéken például. Próbáld meg kiiktatni a zavaró tényezőket: telefon, net, zene, tv, face stb. Kis tesó, szülők stb. se zavarjanak. A tanuláshoz ne legyél éhes és ne legyél szomjas, ezeket az igényeket előbb kielégíteni kell. Ha kissé fáradt vagy, akkor legalább 20 percet pihentesd az agyadat. Mozogj, sportolj, az segíti a vérkeringést és az agy oxigénellátását.


A történelem tanulásban segíthet a délutáni tanulás rögtön az új leckék után egyazon napon, amely napon a tanórai elhangzottakra és a jegyzeteiden kívül még egyebekre is emlékszel.

A tanulási technika abban áll, hogy elolvasod (1. lépés) a jegyzeteidet, vagy minden olyant ami a tanóra alatt a leckét képezte 2x. Becsukod a füzetet, könyvet és egy lapra lejegyzed (2. lépés) most egyből amire emlékszel (nem ér lesni). A harmadik lépés gyorsan átnézni a jegyzetedet és a leckét - csak átszaladsz rajta.

Ha ezzel megvagy, akkor 5 perc pihenő - ez a legnehezebb része - nem kapcsolhatsz zenét, tv-t, netet stb. Ezek után olvasd újra a leckét - lásd az első lépést. Majd lejegyzed a második lépés szerint - törekedj minél több adatot lejegyezni. Ismét ellenőrzöd, hogy mi jött át a lapra készített jegyzetedbe.


Most tarthatsz 20. vagy 30. perc tanulásnál. Tarthatsz 1 óra szünetet - ha lehet ne szellemi munkával töltsd - semmiképp sem történelem tanulással. Majd ismét elolvasod, most már gyorsabban és figyelsz azokra a pontokra, amely a lapodra nem került át. Csukd be és írd át. Remélem segíthettem.


Plusz infó:

Tanulási technikákról olvashatsz magadtól is, remélem nem hajszolod túl magadat csupán a töri jegyekért. Azt kellene tudni, hogy más tantárgyak jól mennek-e? Neked is kell legyen könnyű tantárgyad, amely másnak nehéz. Nem vagyunk egyformák. Megnézheted teszt segítségével a lélektani típusodat, talán ad egy pluszt az önismeretedhez.

2015. márc. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szia! :)

Nagyon hasznos volt a válaszod! Köszi hogy ilyen sokat írtál :) (a részletességgel tudtál ilyen sokat segíteni :))


Mondjuk,konkrétan azokat az időegységeket nem biztos hogy be tudnám tartani,mert attól függ,mennyi idő tellik el pl. a hazaérzkezésem,és egy különórán között.Mert az is lehet,hogy a különórám "megszakítaná" a tanulásom.Úgy értem,hogy pl. írtad az egy órás szünetet,és az előtte lévő ismétlések stb. beleférne,de pl. az utána lévő az már lehet hogy nem.

Vagy,az nem gond,ha azt nem "tartom be"?


Van más tantárgy,amiből jó vagyok.pl. magyarból (inkább talán irodalomból,a nyelvtannak lehet a helyesírás része megy jobban) és idegen nyelvekből,főleg utóbbiakból.Azok az összes többi tantárgyból jobban mennek (abból voltam versenyeken,van nyelvvizsgám 2 nyelvből,de tanulok harmadikat is.Továbbtanulni is ilyen irányba szeretnék menni.)


Viszont,tényleg nagyon zavaró tudott lenni,mikor becsületesen tanultam,és mégsem úgy sikerült,ahogy szerettem volna.És,mivel ez is érettségi tantárgy,persze nem szeretném az érettségit sem elrontani.


Ma már mondjuk kaptam egy ötöst,de azt nem dolgozatra.Szóval annyira az nem "oldja meg" az eredeti prolémát,amiért kiírtam a kérdést,de persze nagyon örültem neki,mert legalább viszi feljebb az átlagom egy kicsit.Tudtam ismétlő kérdéseket,meg jelentkezgettem órán,és emiatt kaptam.De legalább a tanár látja ezt is,mert ez szerintem csak egy jó pont.

2015. márc. 31. 22:04
 4/4 anonim ***** válasza:

az érettségin lehet használni atlaszt, szóval az évszámoktól nem kell aggódnod.

nekünk kell órára tudni az eddig tanultakat, azokat kis kártyákra írom, egyik oldalt az esemény, körülmények, másik oldalt az évszám.

egyfajta memória játék is, de igen hatásos.

szerintem még lesz jegyetek ebben a 2 hónapban. de mindenképpen értékelni szokták a tanárok, ha valakinek nem az utolsó héten jut eszükbe, hogy javítani akarnak!

2015. ápr. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!