Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mihez kezdjek az életemmel?

Mihez kezdjek az életemmel?

Figyelt kérdés

A nyáron leszek 22 éves. Az érettségim nem lett fényes akkoriban ,összességében egy gyenge 3-as lett az egész érettségim ,cakkum-pakk.

Szakmát szerettem volna tanulni,de sajnos egy olyan lepukkant kisvárosban élek,ahol alig akad normális lehetőség,no name-re meg nem akarok menni,ilyesmikre,hogy : vendéglátó. Semmire nem megyek vele,ráadásul 2 évig járhatnék Péntek-Szombaton,ahhoz meg semmi kedvem,hogy várjam a csodát,hogy levizsgázzak egy no name OKJ-s cuccból. Szeretem a nyelveket,de csak az olyanokat,amiket nem sokan tanulnak. A kijelentéstől,hogy "manapság kötelező az angol" feláll a hátamon a szőr,és csak azért sem tanulom... tehát ez a kötelező dolog sosem jött be,nem véletlenül nem lett jobb az angol érettségim sem 3-asnál. Pedig jó eszem van,sokan nem nézik ki belőlem,hogy nem egyetemre járok. Most viszont elkezdtem komolyodni is,és nem tudom,mihez kezdjek. Ugyebár egy érettségim van,kitörési lehetőségként nem sok minden van. Szeretnék újraérettségizni töriből emelt szinten,és a magyart újra megcsinálni középszinten,mivel az jól ment,4-es lett összességében. De hogy utána merre menjek tovább,azt nem tudom.. Összességében még nem tudom,mihez kezdjek az életemmel.

Mint mondtam szakmát szívesen tanulnék,de kitörési lehetőség alig,ezért a fősulin/egyetemen gondolkozom,mellette tudnék másik városban csinálni szakmát is,olyat ami érdekel is,és indítják.

Mit javasoltok,hogy kezdjek neki az egésznek ? Mit tanácsoltok,hogy derítsem ki,mi az ami érdekel ?

A válaszokat előre is köszönöm.


2015. máj. 14. 23:02
 1/2 A kérdező kommentje:
Jah és férfi vagyok,ha ez számít.
2015. máj. 14. 23:04
 2/2 anonim ***** válasza:
Azt tanuld ami érdekel, sajnos nappali képzésre korod miatt nem mehetsz csak max fizetett re vagy ilyen önkormányzat általira vagy egyetem főiskola. 21 év a korhatár amelyik évben töltöd onnantól nem mehetsz, ez nekem is nagy érvágás volt hirtelen nem tudtam akkor most mi lesz velem, de azóta fogtam és mivel érdekelnek az informatikai hálózatok, elkezdtem egy 1000 oldalas oktató felkészítő könyvet tanulni és ősszel tervezek vizsgázni, hálózat mérnöknek készülök. Nem hagytam hogy az állam kicsesszen velem a óriási egyetemi pontokkal meg a 21 éves szakképzési korhatárral.
2015. máj. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!