Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek SOTE általános...

Szerintetek SOTE általános orvosin hogyan fog változni idén a ponthatár?

Figyelt kérdés
Olyan 430 körül lesz a pontom, és Szegedet jelöltem első helyen, de gondolkozom, hogy átrakjam Pestet az első helyre. Megéri változtatni? Van esélyem ennyi ponttal a SOTE-ra? (tudom, hogy tavaly 432 volt)

2015. máj. 24. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Hova járnál szívesebben? Ha a SOTE-ra, akkor mindenképp azt tedd előrébb, mivel kiszámíthatatlan előre a ponthatár alakulása, és simán lehet, hogy felvesznek. Ha mégsem vesznek fel, még mindig ott van az, amit utána jelöltél, feltéve, ha ott alacsonyabb lesz a ponthatár. De ha nem teszed előre, és felvesznek Szegedre, miközben a pontod Bp-re is elég lenne, és oda járnál szívesebben, baromira fogod bánni, mert akkor már nem tudsz változtatni a sorrenden! :)
2015. máj. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Döntsd el, hogy hova mennél inkább, amúgy 430 akár elég lehet a SOTE-ra is, (Tavaly 432 volt, ha jól tudom, bár állítólag az idei biosz nem volt túl nehéz, legalábbis olvastam ilyen véleményt.)de nem kell ezen túl sokat gondolkodni, ha Pestre akarsz menni, akkor azt írod előre, ha Szegdre, akkor Szegedet. Inkább arra koncentrál, hogy a szóbeli a lehető legjobb legyen.:)
2015. máj. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Pécset is jelölted?
2015. máj. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szívesebben mennék Pestre, de ha nem oda fognak felvenni, amit elsőnek jelöltem, akkor a szüleim, tesóim szerintem elég sokáig fognak ezzel piszkálni...

Jelöltem Pécset is harmadik helyen, de nem igazán szeretnék oda menni, mert a másik kettőhöz képest messze ven, és nem lenne egyszerű hazajárni.

2015. máj. 24. 22:02
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmi ciki nincs abban, ha nem vesznek fel az elsőnek jelölt helyre. Ha ez akkora szégyen lenne, akkor egyetlen helyet lehetne megjelölni, nem ötöt... Ez csak azt jelenti, hogy bátor vagy, és kinézed magadból, hogy képes vagy rá! Mellesleg ugyanannyira lehet "ciki" az első helyen megjelölt szak ponthatára alatt lenni, mint ha ugyanazt a szakot hátrébb helyezed és ugyanúgy nem éred el a ponthatárt...


Egyébként nem tudom, mennyire függsz a családodtól, de ideje leszakadni... Ha eleve más városban akarsz továbbtanulni, elkezdheted az önállósodást azzal, hogy nem kötöd az orrukra, hogy hova nem vettek fel. Nem kell elmondanod, hogy sorrendet módosítasz-e. Örüljenek inkább annak, ahova felvesznek :)

2015. máj. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is 430 körülire számítok,szintén SOTE az első,remélem jók lesznek a szóbelik és egy pár pontot lejjebb megy Pesten...:) De aztán az is lehet hogy felmegy 10-el.:( Bárcsak lehetne előre kb sejteni.:(


Én a helyedben tuti beírnám Pestet elsőnek, ha emiatt csesztetnek...

2015. máj. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!