Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetek asztalos ha nem tudok...

Lehetek asztalos ha nem tudok fűrészelni egyenesen?

Figyelt kérdés
Két év technikum kezdődne jövőre de kézzel egyszerűen nem vagyok képes egyenesen fűrészelni mert egy idő után elkezd más szögbe haladni a fűrész és emiatt képtelen vagyok megcsinálni de ha még is valami köze lenne az elfogadhatóhoz girbe-gurbán néz ki a faanyag.(régebben volt asztalos gyakorlat de csak 1 évig). Érdemes lenne megpályázni és reménykedni hogy belejövök vagy valami technikát kitalálni vagy felejtsem el és keressek mást? köszönöm! 19/F

2015. máj. 30. 21:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
egy próbát megér amugy is ritka, hogy az asztalosok kézi fűrészel fűrészelnek, amennyi gép van manapság, mindennek megvan a technikája csak el kell sajátitani és szerintem ez nem lehet kizáró ok
2015. máj. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát az ritka de mivel mi nem szakmunkás osztályba jártunk a gépterembe nem engedtek be minket de valószínűleg ott már igen de olyan létezik hogy valaki kézi fűrészt ne tudjon használni?
2015. máj. 30. 21:31
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"... de olyan létezik hogy valaki kézi fűrészt ne tudjon használni?"

Létezik. Senki sem úgy születik, hogy rögtön tud szépen, esztétikusan vágni a fűrésszel, mindenkinek meg kell tanulnia. 5-6 év gyakorlás után már neked is tökéletesen fog menni, lehet, hogy be sem kell rajzolnod a derékszöget, szemre is tudsz majd jól vágni.

Az egy évnyi asztalos gyakorlat meg olyan, mintha nem is lett volna. Egy év alatt nem sokat lehet megtanulni a szakmából, főleg úgy, ahogy szakiskolákban, szakközépiskolákban megy a gyakorlati oktatás. Avagy: ott a fűrész, fűrészeljetek, fiúk-lányok, mer' azzal legalább nem okoztok kárt. Nem tanítják a helyes technikát, mert "arra rá kell jönni" meg "az adja magát, csak egyféleképpen lehet", aztán a lelkes tanuló kikoptatja a fűrész közepén a fogakat (pedig a két vége is ki van fizetve, csakúgy, mint a reszelőnek), ferdén vág, megszorul a fűrész a darabban, esetleg a keretes fűrészbe fordítva fűzi be a lapot, nem feszíti meg eléggé, nem jó fűrészt használ, tönkrevágja a lapot - az ok mindig az, hogy "mer' ezek a mai fiatalok hülyék mindenhez". Az, hogy a szakoktató esetleg egy év alatt összesen öt percet sem foglalkozik a csoporttal, fel sem merül.

Nem kell tehát félni, az, hogy nem tudsz egyenesen fűrészelni, nem azt jelenti, hogy sosem lehet belőled asztalos. Meg lehet ezt tanulni és meg is kell, mert hiába van ma már sokféle szerszámgép elérhető áron, a kézi megmunkálást nem lehet mindig kiváltani.

2015. máj. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
6%
Én legkésőbb 7 évesen tudtam egyenesen fűrészelni, főleg lomb fűrésszel, nem azért, mert mániákus leányzó voltam, hanem mert az apum műhelyében szorgoskodhattam, amit nagyon szerettem.
2015. máj. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az iskolán kívül már senkit nem érdekel hogy tudsz kézzel fűrészelni. A gyakorlatban egyáltalán nem használják.
2015. dec. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!