Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Károli jogi karára akarok...

A Károli jogi karára akarok jelentkezni, de azt hallottam, hogy ez ilyen gagyi egyetem, és nem ér annyit a diploma mint mondjuk egy pesti, pécsi, szegedi jogi karon, igaz tényleg ez?

Figyelt kérdés

Most dolgozom, mert érettségi után ki akartam hagyni egy évet hogy kicsit pénzt is keressek, és legyen tőkém az egyetemre, a szüleim rajtam kívül még négy tesómat is nevelik, szóval nem akarom őket ezzel terhelni.


Épp ezért kérdés számomra, hogy melyik jogi karra menjek?

A magyart és a történelmet nagyon jól tudom, nem parázok a felvételitől.


A Károliról eleinte azt hallottam, hogy könnyebb, lazább, mint a többi kar, de most több ismerősömtől is azt hallottam, hogy ne menjek oda, mert ez ilyen "gyártott" egyetem, tehát az is le tud ott diplomázni, aki mondjuk egy ELTE, PTE, SZTE jogi karán nem tudna, mert azok az igazán nívós, nagymúltú, színvonalas intézmények.


Tényleg igaz, hogy nem ér annyit a károlis diploma, és "minden hülyét felvesznek, akit más jogi karra nem"?

(Nem az én véleményem ezutóbbi, haveromat idézem.)


Kérlek, válaszoljatok, örülnék már végzett jogászok válaszának, mert ők biztosan tudják, melyik egyetem diplomásai mennyit érnek a munkaerőpiacn.



2015. jún. 2. 03:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Érdekes, amit a kolléga a BJ dogmatikai különbségekről ír. Ugyanakkor nyilvánvalóan minden karon ua. jogszabályokból tanulnak. Ember Ádám kollégával is egyetértek: a jog egyéni tanulás -sőt Kolosváry Bálinttal szólva- a jog műveltség dolga. (Persze ez a megkívánt műveltség sem a mai, sem a 20 év előtti joghallgatókban sem volt már meg).
2015. aug. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló, nagyon szép a leírt gondolat, ám a jogi egyetem nem elsősorban a jogszabályok tanulásáról szól.
2015. szept. 2. 05:10
 13/14 anonim ***** válasza:
Régi a kérdés viszonylag, de végülis mindenhol kell tanulni, gondolkodni, az más kérdés hogy hol mennyi a minimum és milyen a számonkérés, az meg szintén más kérdés, hogy az egyetemek nevei (ELTE-ÁJK, PPKE-JÁK, KRE-ÁJK, SZTE-ÁJK, DE-ÁJK stb) berögzültek az emberek fejébe, hiába van például a Károlin irtó tehetséges hallgató, nagyon nehéz dolga lesz/van, mint ahogy szívesebben bíznám az ügyemet egy nappalin végzett jogászra, hiába mutat fel eredményt egy levelezős, sajnos bízni jobban fogok a nappalisban, mert beragadt az emberek fejébe a „levelező munka mellett” mondás, ami egyfelől becsülendő, másfelől kérdéses, hogy mennyire mélyedett el az illető a dolgokban. Ez nem a hallgatók és az oktatók hibája, az egyetem hibája sem, de mire tényleg ki tudja jelenteni az ország, hogy az összes egyetem jogi karán szerzett jogi diploma ugyannyit ér, ahhoz több száz év kéne még szerintem. Ez természetesen igaz más szakokra is, csak a jog az egyetlen, amit még egy halandó ember ki tud fizetni önköltségesen is ha jobb a fizetése.
2022. jan. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem friss a kérdés, de én se mostanában végeztem a Károlin méghozzá elég tré eredménnyel. Nem is ment könnyen a karrierépítés -biztos volt pár állás amit azért nem kaptam meg mert itt végeztem így és nem ott úgy - de már sínen vagyok, van pénz lóvéra. Ha valaki akkor én mondhatom az nem igaz hogy ha ide vesznek fel akkor neked harangoztak hacsak nem leszel eminens. Ha így lenne néhány éven belül lehúzná az adott egyetem a rolót mert kb 0 ember jelentkezne oda. Sok ifjú hallgató szereti magát amcsi mintára holmi honi borostyánligás egyetem hallgatójának betudni, hogy "eljutottam a csúcsra már csak hangsúlyoznom kell majd hogy hol végeztem"... de nem... a rockandroll a piacon kezdődik
2023. szept. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!