Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg ilyen rosszindulatúak...

Tényleg ilyen rosszindulatúak tudnak lenni a kismamák/anyukák? Le fognak nézni?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, és a 4. próbálkozós hónap után összejött a baba :)

A sógornőm most szülte nem rég a 2. babáját, és rengeteg jótanáccsal lát el. Valamelyik nap mondta, hogy arra azért számítsak, hogy lesznek gonosz "idősebb" anyukák vagy kismamák, akik lenéznek, és kis csitrinek tartanak majd az anyasághoz, és kapni fogok szép kis beszólásokat, de ne törődjek velük.

Ilyen tényleg létezik?

Hiába tervezett baba, van házunk, van kocsink, munkánk, nincs hitelünk, és csak azért, mert én fiatal vagyok ilyeneket fogok kapni? Miért? Vagy csak ijesztegetett? :)


2015. jún. 2. 22:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Egész biztos lesz ilyen. És nem is kell vele törődni. :)

Én pld. 35 évesen szültem, a legeslegjobb barátnőm pedig 19 évesen. Na bumm.. Sose szóltuk le egymást, a mai napig a legjobb barátnők vagyunk a középiskola óta. :)

Sok boldogságot a babához! :)

2015. jún. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen, előfordulhat. Valaki mindig talál okot a "lenézésre". Miért fiatalon/Miért idősen/Miért tápszer/csak tej/Miért hordozol/miért nem/mért veled alszik/miért nem stb. Akik ismernek, nem hiszem, hogy emiatt beszólnának, főleg, hogy rendezett körülmények közé érkezik a baba. Idegeneknél ez gyakoribb.
2015. jún. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én 31 vagyok és így is kapom az okosságokat, sokszor értelmetlen jótanácsokat, pl. meg sem szültem, de már arról oktatnak, fél évesen mit adjak enni neki. Próbáld majd ezt elengedni a füled mellett. De lehet köztűk hasznos is, majd te eldöntöd, mit fogadsz meg.
2015. jún. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Dúl a mamaháború, fiatalok-idősebbek, kötődően nevelők - poroszosan nevelők, és még sorolhatnám. A Te döntésed is, hogy ezekben mennyire veszel részt, mennyire érintenek meg a beszólások, vagy az, ha észreveszed, hogy a hátad mögött suttognak.


Valljuk be, így van ez mindenhol, a munkahelyen is, tehát nem újdonság, csak rózsaszín ködben sem kell látni mindenkit, attól hogy az anyaság mindenkit megváltoztat kicsit, attól még a rossz tulajdonságok nem feltétlenül tűnnek el, van, akinél szülés után jönnek elő igazán:)

2015. jún. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

22 voltam mikor szültem a kisfiam, most 25éves vagyok és pár hét és itt a kistesó. ne tud meg hányan összesugnak az orvosnál, ha nem látják a karikagyűrűt még szóvá is teszik, minap is beszólt valaki, de már nem foglalkozom velük. először kicsit megalázó volt hogy csak a hátam mögött meg csak súgdolóztak. de én így vagyok boldog és büszke arra hogy ilyen korán szülhettem.

szóval valóban lesznek, de ne foglalkozz velük

2015. jún. 3. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én ebbe a hónapban leszek 21 éves és 25 hetes a pocakom. :) Én még nem vettem észre,hogy kinéznének bárhol is.De ha így lenne sem érdekelne különösebben. Nem hagynám,hogy tönkre tegyék a boldog babavárásomat, vagy szégyellnem kelljen magamat vagy a pocimat miattuk. Szerintem,ha ilyenbe futsz te is cselekedj hasonlóan! Boldog babavárást! :)
2015. jún. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én sem tapasztalom ezt. 33 évesen szültem, de eszembe sem jutna ilyesmi és nem is hallom másoktól sem. Csak itt olvasok mindig ilyen kérdéseket. Szerintem csak valahol egy vidéki kisfaluban létezik ilyesmi, vagy olyan helyen ahol olyan sivár a kismamák élete, hogy más szórakozást nem találnak az életben mint egymást kibeszélni és egymásnak beszolni. Szerencsére ahol én lakom mindenkinek megvan a saját életmódja, tele értelmes elfoglaltsaggal, ezert senki nem nézi le a másikat, honnan van pénze fiatalon, miért szült, miért nem szül mar, stb.
2015. jún. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha nem a korod miatt, akkor más miatt. Mindig lesz valami, ami miatt piszkálhatnak - legfeljebb nem a szemedbe kapod a megjegyzéseket.
2015. jún. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem viccesek ezek az emberek, én még lehet, hogy hozzá is tenném, hogy ,,talán majd a következő gyerek után elvesz".:D
2015. jún. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
24 évesen szültem, most vagyok 28, és nálam azzal van megspékelve, hogy sokkal fiatalabbnak tűnök a koromnál. Nem kapok beszólásokat, nem tapasztalok lenézést, sem okoskodást.
2015. jún. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!