Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az emberek miért olyan rosszin...

Az emberek miért olyan rosszindulatúak az orvostanhallgatókkal szemben?

Figyelt kérdés
Ha egy mérnökis ismerősöm facebookon szenved, hogy milyen sok meg nehéz vizsgája van, meg milyen nehéz átmenni stb mindenki sajnálgatja, ha egy orvosis ismerősöm csak ki meri írni, hogy milyen nehéz volt pl. egy anatómia vagy biokémia vizsga, sok kommentben a "te választottad", "milyen orvos leszel te?!", "más egyetemen is sokat kell tanulni" stílusú válaszok jelennek meg. Miért?! Ilyen alapon ezeket MINDEN egyetemistának lehetne mondani, mégis csak az orvosisokat "tisztelik meg" ezzel lenéző, megvető hozzáállással.

2015. jún. 5. 11:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Mert az orvosit és jogot bárki el tudja végezni, ugye ott csak seggelni kell... Ehhez jön a magyar egészségügy iránti rosszallás, ami kivetítenek az orvosokra és a tipikus magyar mentalitás. Igen, vannak dilettáns, a szakmához nem értő, komoly hiányosságokkal rendelkező orvosok, de ez minden szakmában előfordul, komoly a szűrő, de mindig van pár ember, aki valahogy átcsúszik rajta. Sok orvos ismerősöm van, minden tiszteletem az övék, amit lelkileg nap mint nap átélnek, az becsülendő.
2015. jún. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem csak az orvostanhallgatókkal szemben van jelen ez a rosszindulat, hanem mindenkivel, aki nem mérnöknek tanul, én legalábbis ezt vettem észre...
2015. jún. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

6-os! "Aki orvos akar lenni, az tudjon 100%-ra mindent." Nincs ember, aki mindent 100%-ra meg tud tanulni.... Bármennyire is okos és jó orvos akar lenni.

11-es! "Mert az orvosit és jogot bárki el tudja végezni, ugye ott csak seggelni kell... " Kétlem, hogy sok orvos ismerősöd lenne. Orvosin (ide járok, másról nem tudok nyilatkozni), de nem elég a s_gg. Az már régen rossz, ha valaki csak agyatlanul magol és nem lát összefüggéseket, ok-okozati viszonyokat, nem tudja ALKALMAZNI a megszerzett tudást, nem tud logikusan gondolkodni. Ettől lesz valaki jó orvos, nem attól, hogy minden apró betűt megtanul. Illetve van elég sok tárgy pl. biokémia, ahol aligha vizsgázol le, ha csak bemagolod, de nem érted.

2015. jún. 20. 23:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!