Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ezek alapján mit ajánlanátok...

Ezek alapján mit ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, egy erős gimiben tanulok, 11.-es vagyok, az évvégi átlagom eddig mindig 4,3-4,6 között volt. Mostanában egyre többet gondolkozom a továbbtanuláson.

Fakultációnak történelmet és társadalomismeretet vettem fel, emellett van egy felsőfokú nyelvvizsgám angolból, és most csináltam meg az emelt szintű érettségit előrehozottan (az írásbelim 92% lett, a szóbeli is egész jól ment, szóval valószínűleg ötös lesz). Ebből gondolom látszik, hogy inkább a humán és a nyelvi oldalam erős. Matekból még jó vagyok, 4-es szoktam lenni belőle, de elég bizonytalan vagyok sokszor a tudásomban.

Három szakon gondolkoztam eddig: jog, gazdálkodás-menedzsment, nemzetközi tanulmányok.

Kiskoromban sokáig jogász akartam lenni, viszont most már egyre kevésbé érdekel, leginkább amiatt, hogy ezzel szinte csak Magyarországon lehet elhelyezkedni, én meg nem vagyok abban biztos, hogy itt szeretném leélni az életemet, ha meg külföldre megyek dolgozni, akkor nem mosogatni szeretnék, hanem a szakmámban dolgozni.

A gazdálkodás-menedzsment tetszik, csak a matek miatt eléggé bizonytalan vagyok, félek, hogy oda nem lenne elég a matektudásom.

Leginkább a nemzetközi tanulmányok tetszik, mert nagyon érdekelnek az ilyen jellegű dolgok, plusz ugye itt fontosak a nyelvek is, nyelvet tanulni meg imádok. Viszont sokan szidják, "büfészak"-nak tartják (bár sok embernek minden az, ami nem orvosi vagy mérnöki), meg azt mondják, hogy nem lehet vele elhelyezkedni. Van pár családi barátunk mondjuk, akik ezzel a végzettséggel magyar viszonylatban elég jó munkahelyen el tudtak helyezkedni, de ettől még eléggé bizonytalan vagyok.

Ti mit javasolnátok?



2015. jún. 7. 10:22
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
külföldi egyetemen nem gondolkodsz?
2015. jún. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát, azon gondolkodtam, hogy ha esetleg nemzetközi tanulmányokra megyek, akkor a mestert már egy külföldi (konkrétan londoni) egyetemen végzem el, de egyelőre még szeretnék Magyarországon maradni.
2015. jún. 7. 17:16
 3/4 anonim ***** válasza:
szerintem azt válaszd ami neked a legjobban tetszik és ne érdekeljen, hogy ki mit mond! neked kell elvégezni az egyetemet és majd 40 évig dolgozni, válaszd azt amit a legszívesebben csinálnál! szerintem bármilyen diplomával sokra viheti az ember, ha kiemelkedő a szakmájában és szereti a munkáját.
2015. jún. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia! Azok alapján, amit leírtál, a Nemzetközit ajánlom. Ennél a szaknál ha a magyaron kívül beszélsz még 3 nyelvet, vannak kapcsolataid, vagy idővel kialakítod őket, akkor jó esélyed van. Ha nincsenek kapcsolataid, akkor egyszerűen csak annyit kell tenned, hogy jó átlagot szerzel és kifogsz egy kiemelkedő gyakorlati helyet. (vannak lehetőségek!!) Én ajánlom még az Erasmus külföldi szakmai gyakorlat programját, nézz utána! Nagyon megéri és még nyelvet is tanulhatsz közben. Semmiképp se hagyd ki az Erasmust! A nemzetközi tanulmányok az érdekesebb szakok közé tartozik. De azt tudnod kell, hogy a suliban meghallgatni az előadást nem elég, hozzá kell szoknod, hogy el kell olvasnod a híreket, követned az eseményeket. Amikor én elsőéves voltam, pont akkor voltak tele a hírek Szíriával és angolon sokáig ezen témáztunk. Elég gáz volt, hogy nem tudtam mit hozzáfűzni. Akkor kezdtem el követni a híreket. Ami az MA-t illeti, én őszintén nem látom sok értelmét, nem tudom mi újat tudnának tanítani. Viszont Londonban más tészta, ott sokkal szélesebb a választék és fogadni is mernék, hogy több értelmes dolgot tanítanak a mesterszakon. Ha meg nem, legalább az önéletrajzban nagyon jól mutat. Remélem segítettem :)

ja és ne vidéki egyetemen végezd, csak Bp, mert nem mindegy, hogy kik tanítanak és h az iskolának milyen kapcsolatai vannak! tapasztalatból mondom

2015. szept. 3. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!