Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gondolkoztam azon hogy építész...

Gondolkoztam azon hogy építészmérnökire szívesen járnék, de akárhogy nézem az interneten nincs semmi órarend, miért?

Figyelt kérdés
Nem erősségem a matek, művészeti iskolába járok és érdekel az építészet. Mennyire van benne a tantervben a matematika? Félreértések elkerülése végett nem ÉPÍTŐmérnöki, hanem ÉPÍTÉSZmérnöki! Kérném hogy csak az válaszoljon aki egészen biztosan tudja a választ! köszönöm
2008. szept. 1. 14:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Én ezt találtam neked. Szerintem matek igenis szükséges egy építészmérnöknek. A leírás szerint általános matematikai képzés van. Azt meg túl lehet élni.


ÉPÍTÉSZMÉRNÖKI SZAK - egyetemi szint

A szakon képzett okleveles építészmérnökök képesek arra, hogy ellássák a település- és területrendezés, általában az épített környezet alakításának valamennyi építészeti és építési feladatát. Képesek elvégezni épületek, épületegyüttesek építészeti, szerkezettervezési feladatait, megtervezni, megszervezni, irányítani és ellenőrizni ezek építését, épületfenntartási és -felújítási munkáit. Műemlékvédelmi feladatokat láthatnak el. Képzettségüknek megfelelő elméleti, tudományos és oktatási tevékenységet folytatnak, ellátják szakterületükön az építésigazgatási és hatósági munkák irányítását. Rendelkeznek a szakma műveléséhez szükséges általános műveltséggel, műszaki intelligenciával, legalább egy idegen nyelv kellő szintű ismeretével, természettudományi, műszaki tudományi, biztonságtechnikai, környezetvédelmi és társadalomtudományi alapokkal, a műszaki tudáshoz nélkülözhetetlen felismerési és alkalmazási készséggel, a megvalósításhoz szükséges alapvető gyakorlati módszerekkel.

Tanulmányaik során a hallgatók természettudományos alapismereteket (matematika, ábrázoló geometria, épületfizika), gazdasági és humán ismereteket (filozófia, szociológia, közgazdaságtan, jogi ismeretek) szereznek.

A szakmai törzsanyag tantárgyai a rajz és kompozíció, az építészet- és művészettörténet és elmélet, a számítástechnika, az építészeti tervezés alapjai, a lakóépület-tervezés, a középület-tervezés, az ipari és mezőgazdasági épülettervezés, a komplex épülettervezés, a belső terek tervezése, a városépítés, a kert- és tájtervezés, az épületszerkezettan, az épületgépészet, az építéskivitelezés és -szervezés, az építési menedzsment, az építőanyagok, a talajmechanika, a geodézia, a szilárdságtan és tartószerkezetek.

A differenciált szakmai ismeretek megszerzését a választott specializáció (építészeti, szerkezeti és urbanista) szerint kötelezően és szabadon választható tárgyak szolgálják.

A gazdasági életben való részvételre történő felkészítésként a képzésnek 8-12 hét szakmai gyakorlat is része.



ÉPÍTÉSZMÉRNÖKI SZAK - főiskolai szint

A szakon képzett építészmérnökök elsősorban a magasépítő tevékenység (gyártás, vállalkozás, ipari vezetés, szakhatósági munka, bizonyos tervezési és kutatási részfeladatok) ellátására alkalmasak, irányítás mellett. Rendelkeznek a szakma gyakorlati műveléséhez szükséges általános műveltséggel, műszaki intelligenciával, legalább egy idegen nyelv kellő szintű ismeretével, természettudományi, műszaki tudományi, biztonságtechnikai, környezetvédelmi és társadalomtudományi alapokkal. Konkrét gyakorlati módszerek és reproduktív mérnöki alkalmazási készség birtokában a munkahelyi sajátosságok megismerése, illetőleg kellő gyakorlat megszerzése után alkalmassá válnak az előkészítési, üzemeltetési és irányítási feladatok, valamint a tervezés és fejlesztés részfeladatainak megoldására.

Tanulmányaik során a hallgatók természettudományos alapismereteket (matematika, fizika, kémia, mechanika és ábrázoló geometria), gazdasági és humán ismereteket (közgazdaságtan, vállalatgazdaságtan, üzemszervezés, jogi ismeretek) szereznek.

A szakmai törzsanyag tantárgyai a számítástechnika, a rajz, az építészettörténet, a vasbeton szerkezetek, az acél- és faszerkezetek, a geodézia, a térinformatika, a környezetvédelem, az alapozás, a közműépítés, az épületszerkezetek, az építésgépesítés, az épületgépészet.

A szükséges differenciált szakmai ismeretek megszerzését az épülettervezési, műemlékvédelmi, kivitelezési, vállalkozási építés tervező- és konstruktőr specializációk tantárgyai szolgálják.

A gazdasági életben való részvételre történő felkészítésként a képzésnek 4-8 hét szakmai gyakorlat is része.

2008. szept. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Írta is hogy ábrázoló geometria is szak. Na már most én abból érettségiztem és lehet-e ezt szakmai előkészítő tárgynak nevezni? Mert utánna olvastam természetesen és nem írta az előkészítők között ezt a lehetőséget
2008. szept. 1. 15:23
 3/4 anonim válasza:
ige, kell matek
2008. szept. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kell matek, de megtanulható (BME-re járok). Könnyebb helyzetben lennél egy erős fizika-matek alappal, mert ugyan a matek elég kemény, de nem sok szükség lesz rá, viszont a fizikára nagyon!!! Az viszont nagyon jó, hogy ábrázoló geometriából van "előéleted", mert nálunk azzal nagyon megszórják az évfolyamot. Rajzolni eszméletlen sokat kell, szabadkézit is, meg műszaki rajzot is (nálunk félévenként 3 db A/2-es ábrázoló geometria tusrajz van, + épületszerkezettan, elég sok idő!). Továbbá ha még érdekel, ide is válaszoltam egyet: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb-..
2008. dec. 12. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!