Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológia-kémia - milyen szakma?

Biológia-kémia - milyen szakma?

Figyelt kérdés

Jó vagyok biológiából, kémiából, fizikából és matekból. Egyenlőre annyit tudok, hogy ezekkel szeretnék továbbtanulni. Viszont arról fogalmam sincs, hogy mi 'akarok' lenni. Leginkább biológia-kémia vonalon szeretnék tanulni. A pszichológus, gyógyszerész, vegyész, környezetvédő jutott eddig eszembe, de biztos van más olyan szakma, ami jobb lehet ezeknél (és jól is fizet).

Ötletek?



2015. jún. 14. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:
gyógyszerész, vegyészmérnök, molekuláris bionika mérnök, orvos ezek mind nagyon jól fizetnek természetesen külföldön
2015. jún. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

orvos

vegyészmérnök

2015. jún. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

nem akarom újra felsorolni az előttem leírt válaszadók lehetőséget, viszont a vegyészmérnökit kiemelném én is

illetve ami még szintén ezekre tantárgyakon alapul a biomérnöki és élelmiszer mérnöki

2015. jún. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Gimis tanár nem szeretnél lenni?

Ha szereted, és érted, illetve tudod, akkor taníthatnád is.

2015. jún. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4-es, ugye viccelsz. Legyen tanár ócska 100 akárhány ezer forintért és dolgozzon heti 50-60 órát ezért a pénzért, vagy legyen mondjuk vegyészmérnök, aki kezdő fizetésnek a nettó 250-300-at megkapja, külföldön meg friss diplomásként 4-5 ezer euró
2015. jún. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"vegyészmérnök, aki kezdő fizetésnek a nettó 250-300-at megkapja, külföldön meg friss diplomásként 4-5 ezer euró"


:D

Hallod picit el vagy tájolva. Örülnének a kezdők ha ennyit kapnának az országban, annak meg pláne a külföldre vándorlók, ha kezdő külföldiként ennyit kapnának. Biztos van ilyen hely, de nem ez az átlag. Na meg az sem mindegy, hogy honnan megy oda. Egy szte, egy de, vagy egy bme biomérnök között különbséget tesznek a munkáltatók, holott a technikai felszerelés alapján van amiben a de, van amiben az szte veri a bme felszereltségét, ebből kifolyólag pedig a szakmai felkészültségük is bizonyos területeken jobb.


Tanári részt nézve. Kötelezőnek az 5 napi 8 óra van lekötve, amit akiket ismerek nem tartanak be. Közben pedig tudnak, és adnak is magánórákat, pláne a kémia a népszerű. Én magam többet keresek ezzel lassan, mint a fizummal..... és nem is hajtom agyon magamat, tehát nem nézném le ennyire a tanári részt sem. (ugye egyre nagyobb az igény az egyetemi előkészítőkre is, pláne ha jó matektanár tudta lenni, akkor még az egyetemi alkalmazott matekról is adhatna órát stb stb)


A kérdező pedig ötleteket kért, én pedig adtam, tettem egyet. Gondolom elolvassa, válaszol majd, és rendszerezi a jövővel kapcsolatos elképzeléseit.

2015. jún. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Szerintem a biomérnök a nyerő.:) utánaolvastam, és úgy érzem, hogy ez az, amit kerestem.

2015. jún. 14. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!