Érettségi, tanácsok?

Figyelt kérdés

Kétségbe vagyok esve, még van 1 hetem a szóbeliig(ami azért elég sok idő),és tanulgatok a középre,viszont sehogy sem mennek a fejembe a magyar és info tételek( tudok a 20-ból kb. 6-6-t), tanácsok,hogy hogy tanuljak??

2 emelten vagyok túl,és az egyik 81% lett a másik pedig 90%,

a közepeim pedig mind 90% fölött vannak,viszont kajak félek,hogy szóbelin megbukok,mondjuk infóból,mert távol áll tőlem az egész(csak azért választottam,mert ez tűnt a legkönnyebbnek az összes közül,az írásbelim 95% lett)


Motivációk,tanácsok??? Megtudom csinálni?


2015. jún. 18. 11:15
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Ilyen hullámzó lelkiállapotom van, az egyik pillantban olyan érzésem van,hogy megcsinálom, a másikba pedig hogy megbukok, már ki is készítek mindenkit körölüttem :D
2015. jún. 18. 11:41
 2/25 anonim ***** válasza:
Most érettségiztem informatikából. Igazából bőven elég lett volna átolvasni az egészet. Az első tíz tételt megtanultam úgy, ahogy. Egészen biztos sikerülni fog neked is, csak olvasgasd folyamatosan, én sem értek semmit az informatikához. :)
2015. jún. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

És mit húztál???


Amúgy olvasgatom a tételeket,de nem értem őket, persze vannak könnyebb tételek,de hogy az adattárolási elvek,meg a nyomtatók hogyan működnek,ilyenekhez nem konyítok. :D

2015. jún. 18. 13:37
 4/25 anonim ***** válasza:
48%

Negyedik óta nem tanultam semmit magyarból, csak ami rám ragadt. Az összes dolgozatomat puskából írtam szakközépben. Az órákat végigaludtam. Úgy estem neki a Himnusz (pardon, Hymnus) elemzésének, és Kölcsey élettörténetének, hogy fogalmam nem volt egyikről sem. Ugyan a Himnuszt kívülről tudom, az elemzésnél nem sokat segített. De végül 5 percig tudtam beszélni az észrevételeimről.


Nyelvtanból azt se tudtam, mit jelent az állandósult szókapcsolat. Két percet ha makogtam, utána mindig rávezettek arra, mit kéne mondjak.


Az infó kivételt képez, mivel ez lesz a szakmám. 15 percnél már rám szóltak, hogy vették a lapot, kapom a max. pontszámot. Erre se tanultam egy büdös szót sem, csak alkalmaztam a meglévő tudásomat.


Holnap megyek átvenni a bizonyítványom. Ezek után szerintem nincs mitől félned. Ha s*ggh*lyén mész ki, akkor is tudsz mit mondani, és át fognak rugdosni. Ennek tudatában tanulj, így nem fogsz görcsölni remélhetőleg.

2015. jún. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget,közben már 9 info tételt tudok :D

Nem a 2-es a célom, hanem a pontok felét azért megszeretném kapni,de ez tipikusan 2 tárgy nekem a magyar meg az info,amit aznap fogok utoljára tanulni,na jó az info még visszatérhet, de annak se az elméleti része.

Excel,Word,meg ezek mennek,nem véletlen lett 95%-os az írásbelim..

Összeszedtem magam,és megpróbálom kihozni a maximumot,és ugyebár van még 1 hetem,ami nagyon sok mindenre elég lehet..:)

2015. jún. 18. 17:12
 6/25 A kérdező kommentje:
371 pontom fix eddig még ehhez jön az átlag,és csak azért parázok,mert kb. 80-as átlag kéne minimum (jelenleg 90) :D
2015. jún. 18. 17:13
 7/25 anonim ***** válasza:

én ma érettségiztem és tegnap este meg még ma egész reggel azon pánikoltam, hogy nem tudok semmit, csak a kettes legyen meg és nem is érdekel az egész

aztán mikor végeztem, teljesen megnyugodtam és rájöttem, hogy hülyeség volt

nem volt nehéz, hiszen ott az atlasz, a szöveggyűjtemények és a tanárok is rendesek voltak (még az is segítőkész volt, aki amúgy órán nem az)


motivációnak annyi, hogy úgyis sikerülni fog, valószínűleg elég jól (már csak az írásbeli eredményeid alapján is)

elég ha minden tételhez tudod az alapokat, többnyire van forrás vagy segédeszköz és a többi menni fog józan ésszel

persze most könnyű ezt mondani, nem rég még én is itt aggódtam és idegesítettem magam :D


tanácsnak: nagyjából azért tanuld meg őket és ha ez megvan, ami nem megy annyira, abból írj ki néhány fontosabb kulcsszót

ezt így könnyebb megjegyezni és arra meg már lehet építeni

én az infót tanultam így és tökéletesen bevált (még úgy is, hogy jól elhúztam az időt és 2 napom maradt rá)


sok sikert :)

2015. jún. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Nyugi:D Tök jók lettek az írásbelijeid, valószínűleg nem vagy sík hülye. Érettségin még az a tanár is rendes, aki amúgy végig utált kb., nem szoktak szivatni.

Szóbelin ha beszélsz pár szót, tuti max pontot kapsz:D

2015. jún. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bíztatást! :)

A töri tételeket már tudom, az infot vasárnapra befogom tudni fejezni,és akkor marad kb.3-4 napom a magyarra.

Igazából a magyartól félek nagyon,mert tényleg az elmúlt évben nem nagyon figyeltem oda órán,ugyanakkor mindig jó esszéket írtam,de majd átolvasom az összes tételt 2*3-szor,és csak menni fog.

2015. jún. 18. 20:26
 10/25 A kérdező kommentje:
Csak még sok az az egy hét...:DDD De jó nektek,hogy már túl vagytok az egészen,igazából már úgy vagyok vele,hogy ha megkapom az érettségi bizonyítványt,nekem már az jó,4 tantárgyból biztosnak látszik az 5-ös,egyedül a magyar lehet még 4-es :DD
2015. jún. 18. 20:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!