Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ösztöndíjat csak azok kaphatna...

Ösztöndíjat csak azok kaphatnak, akiket államira felvettek? :O

Figyelt kérdés

Azt olvastam az egyik oldalon... De ez mekkora hülyeség már.. Ingyen tanulhatnak és még pénzt is kapnak?!?! Nem pont.hogy azokat kéne támogatni, akik fizetik a tandíjat? :O

Hogy megy ez?



2015. jún. 18. 21:28
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
84%
első vagyok... amit leírtam szigorúan csak az első félévre szó.... utána minden rajtad műlik...
2015. jún. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó, azért nem csak rajta múlik. Ha nem üresedik meg hely (valaki otthagyja a szakot, megbukik stb), akkor tudtommal nem rakják át, akármilyen jól tanul.
2015. jún. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
67%
Nos, a rosszul teljesítő államisokat (és tapasztalatom szerint mindig van ilyen) átrakják államira, így igenis üresedik meg hely az állami képzésen, ahova fizetősről átkerülhetnek a legjobbak.
2015. jún. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
25%
Amúgy pl A Károli Gáspár Református egyetemen pont hogy azok kapnak Károli ösztöndíjat akik önköltségesek és a felvételinél elsőként jelölték meg. Gyanítom ilyen van más intézményben is.
2015. jún. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
19%

"Ingyen tanulhatnak és még pénzt is kapnak"

előtted is ott volt a lehetőség, hogy ingyen tanulhass. tény, hogy egyes szakokra nagyon magas a ponthatár, de ha nincs keret a fizetősre, akkor vagy jó az érettségi és felvesznek, vagy nem..

én is most felvételizek, rengeteget tanultam, hogy 90% felett érettségijeim legyenek, hogy felvehessenek, mivel fizetőst be se írtam, nincs rá pénz.

irigylem azokat, ahol a fizetős 100 ponttal is alacsonyabb és nyugodtan hátradőlhetnek , mert apuci kiperkálja.

szerintem alapból a legfelső réteget kéne felvenni akinek a legjobb a pontja.. fizetőst alapból nem indítanék, nagy igazságtalanság. emellett még kapjanak is ösztöndíjat?

és igazat írt valaki, ha van megüresedett hely akkor van lehetőség arra, hogy átkerüljön valaki államira. de akár évekig is várhatsz rá, nincs garancia hogy 1 év után átkerülsz államira.

2015. jún. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
22%

Miert kene tamogatni azokat akik fizetik a tandijat? Ki tudjak fizetni es azert kerultek fizetosre mert nem lett eleg pontjuk. Hidd el h altalaban nem azok mennek fizetosre akik lustak osszegyujteni a pontokat mert pl egyik baratom csaladja milliomos es gond nelkul kifizetnek neki a tandijat meg az alberletet de o vette a faradtsagot es letett 90%+ erettsegiket. Azrt tanulhat ingyen mert megdolgozott erte es ha megpalyaz egy osztondijat azt azert fogja megkapni mert jok a tanulmanyi eredmenyei.

Te esetedben sajnalom h nem ugy sikerult az erettsegi ahogy akartad es nem akarok unnepronto lenni v ilyesmi de ha vkinek nem jon ossze az erettsegi meg a pontok akk annak valoszinuleg nem allami tamogatotton van a helye. Vannak kivetelek, lehet h te is az vagy, csak altalanossagban beszeltem. A te helyzeted nem fair de gondolj bele: Tamas egesz kozepiskolaban kemenyen tanult es van egy kituno erettsegije. Felveszik a legjobb egyetemre de a csalad szegeny es vannak testverei akiknek enni kell adni. Ha Tamas elmegy dolgozni h segitse a csaladjat anyagilag akk nem mehet egyetemre. O azert kap osztondijat mert igy egy eselyt kap arra h jarhasson egyetemre es tanulhasson meg legyen mit ennie kozben. Ha nem kapna meg akk hiaba tanult sokat es okos sose erhetne el az alommunkajat.

Nekem alapvetoen nincs bajom azokkal akik penzzel oldjak meg az egyetemre bekerulest de csak azert mert iden nem jutottal be meg nem kell rogton azokat szidni akik osszeszedtek a pontokat.

Miert nem mesz el pl dolgozni egy evre es kozben ujra leteheted azt az erettsegit ami nem ment jol. Igy meglesznek a pontjaid es bekerulsz allamira.

2015. jún. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
79%

Ez mekkora butaság már, hogy aki fizetősre megy az nem tanult jól, meg az tudja fizetni.

Szerintetek miért van a DIÁKHITEL? Fene tudja fizetni, addósságuk lesz egy jó hosszú életre.

Én például azért megyek fizetősre, mert ha külföldön akarok dolgozni, a kedves állam úgyis visszafizetteti velem, akkor meg nem mindegy? Én képtelen vagyok elviselni hogy röghöz kössenek.

És ha komolyabban tanulmányozod a ponthatárokat, akkor feltűnik, hogy sok helyen UGYANANNYI fizetősön és államin is. Itt bukott meg, hogy az megy fizetősre, aki rosszul tanult.

Egy vizsga előtt bármi közbejöhet ami miatt nem úgy sikerül ahogy akartad. Én sem gondoltam volna, hogy a vizsga reggelén a 14 éves kutyám összeesik egy rohamtól, de nem fogok vizsgára menni és otthagyni egyedül megd*gleni (egyedül lakok). Azt ne mondjátok már, hogy nektek mindig minden tökéletesen sikerül, és amikor nem akkor szentként tűritek és soha egy szavatok sincs.

2015. jún. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
51%
Sajnálom, hogy elkeserítem az itt lévőket, de nem az kapja az ösztöndíjat, aki a legokosabb, vagy legtehetségesebb. Az kapja, aki a legjobban teljesít. Pont. Hogy most valaki azért teljesít jól, mert épp jó volt a lapjárás, vagy azért teljesít rosszul, mert épp meghalt a nagyi, meg hasonlók, az sem most, sem a későbbi életben nem fog senkit érdekelni. Az ér pénzt, aki teljesít. Aki huzamosabb ideig tud magas szinten teljesíteni, az folyamatosan kapja az ösztöndíjat, akinek csak 'mázlija' volt, az akár ki is eshet állami képzésről. Persze, kicsúszni államiról, és feltornászni magad fizetősről jóval nehezebb, mint eleve bekerülni államira, így akinek az érettségivel mázlija/pechje volt, annak utána könnyebb/nehezebb dolga van megtartani/kiérdemelni az állami helyet. És nagyon sajnálom, de erre csak ennyit tudok mondani: Life isn't fair. Get used to it.
2015. jún. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

Köszi 11:52es :)

És nem azért, de az érettségi egyáltalán nem tükrözi a tudást.. Ott is lehet puskázni... És mi van ha xy azért veszi el mástól a lehetőséget mert egy gerinctelen szar alak...

2015. jún. 19. 17:45
 20/33 anonim ***** válasza:
77%
17:38 ez a szöveg csak akkor hat, ha ugyanilyen nyugodt p*fával közlöd akkor is amikor téged ver az isten (vagy akárki). :) Könnyű mondani amikor éppen neked jól megy és más csak picsogása idegesít. Olyankor mindenki ezt mondja.
2015. jún. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!