Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ösztöndíjat csak azok kaphatna...

Ösztöndíjat csak azok kaphatnak, akiket államira felvettek? :O

Figyelt kérdés

Azt olvastam az egyik oldalon... De ez mekkora hülyeség már.. Ingyen tanulhatnak és még pénzt is kapnak?!?! Nem pont.hogy azokat kéne támogatni, akik fizetik a tandíjat? :O

Hogy megy ez?



2015. jún. 18. 21:28
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

Hát nem azért de ez olyan mintha azt várnátok, hogy a tanár tölcsérrel a fejetekbe töltse. A többi tárgyból amiből jó eredményed lett és gondolom jó tanárod volt, nem tanultál? De, hisz te mondod, hogy arra ment az időd. Így hát ha angolból is jó tanárod lett volna, attól még arra is ugyanannyi időt kellett volna szánni. Mitől lett volna időd rá, ha jó tanárod van? Akármilyen tanárod van, neked kell megdolgozni vele. Akkor meg nem tök mindegy? Az angol olyan általános tárgy amit bárhol megtalálsz szépen levezetve, így ha van egy kis alapod, akkor tanár nélkül is tudsz fejlődni, meg sokan ingyen is segítenek.

Nekem sem lett jó minden tárgyam és egyet értek, hogy ez az ösztöndíj rendszer nem teljesen igazságos, de nem fogom a tanárokra pedig több sz*r volt mint jó, tudnék mesélni. Nem tanultam aztán ennyi.

2015. júl. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

Akkor harmadszorra is leirom, mert latom ezen a részen mindig átsiklassz, hogy senkire se kivanom fogni, csupan azzal nem ertek egyet hogy fizetesre csak a penzes hulyek mennek :)


Az elozo kommented pedig nevetseges, megis melyik targy nincs levezetve a neten?! Matek is ugyanugy fenn van, szamos konyv, ennyi erobol minek jarunk iskolaba??:) abban az esetben pedig ha egy normalis komoly tanarom lett volna akkor kotelessegem lett volna tanulni es nem lettek volna kifogasok hogy de a masik fontosabb mert abbol felelunk stb..:) illetve ha szerinted nem szamit semmit az hogy 4 even azt heti 4 oran a normal diakok angol szoveget forditanak le, angolul beszelnek, szavakat tanulnak akkor sajnalni tudlak. Ugyanis akkor azt a heti 4 orat maskor kell bepotolnia a gyereknek, emelett tanuljunk masik 20 tantargyra, legyen kozossegi eletunk, sportoljuk....


NEM mondom hogy a tanar hibaja az hogy nem vettek fel allamira vagy hogy nem vagyok perfect angolos de igenis hibas, es szomoru hogy ilyen ember veszi el mas elol a munkahelyet aki tanitana, es a lehetoseget a dikaok elol akik tanulnanak.

2015. júl. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

Szerintem te siklassz át azon amit én mondok, ugyanis én már az elejétől kezdve azt kommenteltem, hogy nem értek egyet azzak, hogy ne kapjon ösztöndíjat, meg hogy én pl olyan helyre jelentkeztem ahol fizetősön ugyanannyi vagy több a ponthatár mint az államin... Szóval ezen felesleges veszekedni mert egyetértek.

De nem a tanár miatt kötelességed tanulni, hanem magad miatt. Ha pedig a tanár rossz, akkor valóban nehezebb megtanulni, de hát akkor erre az a megoldás, hogy 4 évig ülsz széttárt karokkal, hogy nem a te hibád? 4 évig tudtad, hogy a nyelvre is szükséged lesz ha be akarsz jutni és nem tettél mégse semmit? Vagy én ezt nem értem akkor hogy gondoltad... Nekem pl az angoltanárom miatt idegösszeroppanást kapott több gyerek az iskolában, mégis megtanult nagyjából angolul az aki akart. Mindenkinek arra van ideje amire akarja. Ha be akarsz jutni valahova akkor azért megdolgozol és eldöntöd mi a fontosabb és néha lemondasz dolgokról. Megkockáztatom halkan, hogy például ha 460 körüli ponthatárt akarsz elérni, akkor egy ideig nem a sport meg a közösségi élet a legfontosabb. Illetve a tantárgyak közül is ki kell választani, hogy melyik kell a felvételihez. És ez tuti nem mind a 20. A diplomához is kelleni fog a nyelv és az egyetemen meg főleg nem fognak pátyolgatni nyelvórán (már ha van) és még többet kell majd tanulni ott, akkor hogy fogod jobban tudni?

2015. júl. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!