Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ösztöndíjat csak azok kaphatna...

Ösztöndíjat csak azok kaphatnak, akiket államira felvettek? :O

Figyelt kérdés

Azt olvastam az egyik oldalon... De ez mekkora hülyeség már.. Ingyen tanulhatnak és még pénzt is kapnak?!?! Nem pont.hogy azokat kéne támogatni, akik fizetik a tandíjat? :O

Hogy megy ez?



2015. jún. 18. 21:28
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Amit írtam, nem a véleményemet tükrözik, hanem a tényeket. Nyilván én sem örülnék, ha fizetősre kényszerülnék egy botlás miatt, de ez nem változtat a tényeken. A világ így működik, nem mondom, hogy rendjén van, de így működik.


Egyébként meg éreztem, hogy nem mindenkinek fog tetszeni a mondandóm :)

2015. jún. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%
Egy botlás... Arra még mindig nem reagáltál, hogy mi az okos mondanivaló amikor kiderül, hogy a fizetősön ugyanannyi a ponthatár mint az államin? Én például ilyen helyre jelentkeztem. Ha felvesznek, ugyanannyit teljesítettem mint a másik ÉS még fizetnem is kell. Na olyankor ki a jobb meg kinek a nehezebb?
2015. jún. 20. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha azonos a ponthatár, akkor ugyanúgy felvennének államira is, ha költségtérítésesre beférnél, nemde? Ilyenkor gondolom

1. Kevesen kerülnek államira

2. Azok is többnyire pótfelvételi keretében, amikor már csak fizetősre mehetsz.

2015. jún. 20. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim válasza:
100%

Az a baj, hogy aránytalan a rendszer. Én 460 ponttal kerültem önköltséges képzésre, nem hiszem hogy emiatt az eredmény miatt szégyenkeznem kéne, bár bevallom így se olyanra sikerült az érettségim mint szerettem volna. Lényeg. Egy ismerősöm az enyémhez hasonló képzésre (ennek annyi a lényege hogy ne higgye senki, hogy egy mérnöki képzést hasonlítok egy bölcsészhez,mert nem), egy az enyémnél jóval kisebb presztízsű egyetemre került be államilag támogatott helyre, 280 pont körüli eredménnyel. Első évét kettes körüli átlaggal abszolválta is, tanulmányi ösztöndíj tehát nem érinti, ellenben a szociális ösztöndíjat és az alaptámogatást élvezheti, ellenben velem, pedig hasonló a szociális helyzetünk, csak nekem még félévente közel félmillió forint tandíjat is ki kell csengetnem azért, hogy azt tanulhassak, amit szeretnék. Az, hogy 4,8-as átlaggal teljesítek, nem érdekel senkit.

Az egész elfogadható megoldás lenne, ha legalább tanulmányi ösztöndíjat ugyanúgy kaphatnának az önköltségesek, mint az államisok, a teljesítményt legalább ugyanannyira kéne értékelni. És nyilván nem feltételezni hogy aki elkezdte a képzését önfinanszírozással, az zsebből röhögve fizeti. Nehéz azzal motiválni magam hogy majd milyen hűdejó sikeres szakember leszek, mikor gyűlik felém a diákhitel, mást meg látok hogy havi 40-50 ezret kap az államtól, mert rászorul, és közben nem tesz azért hogy valami hasznos tudást szerezzen az államilag támogatott képzésén, elég neki a kettes, holott nem olyan nehéz ott jobbat elérni, de hát kibukni meg kb lehetetlen

2015. jún. 22. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
Azért az se igaz, hogy aki önköltségesen tanul az akkor biztos gazdag és nincs szüksége ösztöndíjra. Engem ha önköltségesre vesznek fel akkor nem marad más mint a diákhitel és szerintem nem csak én vagyok így ezzel...
2015. júl. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el a többi választ, szóval elnézést, ha valaki már írta.

Jelenleg államis vagyok, de voltam költséges is. Teljesen megértem a felháborodásodat és a gondolatmenetedet. Úgy gondolják, hogy akinek van pénze költségesre, annak lesz pénze könyvre, füzetre, stb., így nem érdemelnek semmilyen jellegű támogatást. Az aki erre jelentkezik, az csak buta, lusta ember lehet... Személyesen találkoztam ezzel a mentalitással... :) 2012-ben jelentkeztem egyetemre, amikor a kormány megszüntette a gazdasági szakok állami támogatását, esélyem sem volt államira jelentkezni.

Az elején mindenkitől (tanároktól, felsőbb évesektől) megkaptuk, hogy ez az évfolyam milyen selejtes, mind hülye. Aztán az első félév után már kaptuk a dicséreteket, hogy ilyen jó átlagú zh-kat, vizsgákat már régen írtak évfolyam szinten. Közben rengeteg államis ismerősöm bukdácsolt, ha nem volt meg egy vizsga, csak annyit mondtak rá, majd következő évben meglesz... Második év végén átkerültem államira, és végre kapok ösztöndíja is, de nehéz volt ideáig az út. Szóval én annak is adnék ösztöndíjat, aki költséges, hiszen nem ez határozza meg az adott személy képességét.

2015. júl. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt a válaszolót bírom, aki szerint "igazságtalanság a fizetős és nem kéne indítani" :) Én idén pénzügy számvitelre jelentkeztem, esélyem se volt az állami helyre, holott 94%-os üzleti érettségit tettem, ami az egész szaknak az alapján átfogja, szín ötös voltam közgázból is. Egy hátránya volt az iskolámnak, hogy minőségtelen szar volt a nyelv oktatás. És igen bumm, nem tehettük meg anyagilag a nyelvtanfolyamot és a külön tanárt, angol órám pedig szó szerint nem volt. dogát se irtunk, csak random beírt jegyeket. ezzel máris elestem egy nyelvvizsgától illetve egy lehetséges emelt szintű angoltól. Mielött itt valaki félre érti, nem lebecsülni akarom, meg nem azt mondom, hogy egyszerű, de talán ha 4 évig keményen tanítják ebből a legreálisabb az emeltszintű érettségi ....


Ezaz egyik, a másik, hogy ez egy "sima" közgáz suli volt, nem hajtanak a képmutatásra, mint a városomban található 2-3 elit gimnázium, ahol az iskola évvégi átlaga 4,7 lett úgy, hogy odajáró ismerőseim mesélték, hogy egydül az angol és a matek oktatás az elfogható :) az összes szóbelin sorba volt rakva nekik a tétel, úgy azért max pontot is kicsit könnyebb elérni ha előre tudod mit húzol :-)


természetesen nem azt mondom, hogy lehetetlen egy gyengébb iskolából 468 pontot elérni, de ne nevezzük már igazságtalanságnak a fizetős szakot. főleg, hogy manapság aki nem tudja magántanárhoz járatni a gyerekét eléggé nagy lemaradásba van,és ahogy az elöttem író mondta, ilyenkor jön a diákhitel, stb....


Nagyon nagy álomvilágban élnek akik azt hiszik, hogy a fizetős szakra csak a tehetősek mennek. legalábbis gazdasági szaknál ahol 468tól indul biztos nem

2015. júl. 8. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
40%
Kedves utolsó, ilyen jó képességekkel talán otthon is megpróbálhattad volna magad felhozni angolból. A tanárt hibáztatni felesleges, azzal nem jutsz előre. Tudom milyen, nekem kb 8 évig rossz tanáraim voltak mégis van nyelvvizsgám. A neten rengeteg anyag van ingyen, szinte minden film/sok könyv angol, angol embereket is könnyű elérni. Volt rá 4 éved. Azért egy középszintű nyelvvizsga nem olyan borzalmas. Az emelt érettségi meg egy vicc.
2015. júl. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó elötti vagyok :) voltak rossz tanáraim, de ezt nem nevezném tanárnak, akivel magyarul néztünk Family Guyt mikor pedig megkértem hogy tanuljunk azt mondta hogy nincsnek kedve :).. osztályfőnököm mondta, hogyha gondolom lemehtünk szólni igazgatónak de ritkán jön ki jól ilyenből a diák jól,és utána simán megszopathattott volna érettségin.


Amit mondassz az tény. viszont mire eljut az ember arra a szintre, hogy rájöjjön, hogy nem is akkora buli, hogy heti 4 órába semmit se kell csinálni... tudod 14-15 éves fejjel nem így gondolkodik a gyerek, én legalábbis 11.ben jutottam el erre a szintre, hogy érezzem, hogy ez így nem jó. Addigra viszont tényleg annyi mindenre kellett folyamatosan tanulni, főképp eléggé nyomtam a gazdasági tantárgyakat, hogy mindig volt olyan amiből másnap tz-t irtam vagy hasonlót, így nyilván háttérbe szorult az amit csak "önszántamból" tanultam és nem kértek számon. Az meg, hogy vicc, persze utolag könnyű mondani, esetleg jó nyelvérzékkel, de én meg mondhatnám erre meg erre hogy vicc, lehet az neked nem lenne olyan könnyű :)


de tényleg nem mást akarok hibáztatni, inkább csak arra reagáltam, hogy 468-as ponthatár mellet ne beszéljünk arról, hogy aki akar az betud kerülni államira, a hülyék meg mennek fizetősre.

2015. júl. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
Nem azért, de ha rendesen foglalkozol a gazdasággal, meg rendesen tanultál, akkor amúgy is elég nehéz lett volna, hogy te még külön magadtól foglalkozz a nyelvvel... És akinek nincs rá ideje, annak egyáltalán nem vicc sem a középfokú nyvizsga sem az emeltszintű érettségi...
2015. júl. 10. 16:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!