Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Minort válasszak vagy speciali...

Minort válasszak vagy specializációt?

Figyelt kérdés
Idén kezdtem az ELTE-BTK anglisztika szakán, és nem tudok választani az Irodalomtudomány minor és az Amerikai írásprogram specializáció között (az utóbbi lényegében az újságírásról szól). Hallottam már olyanról, hogy egy minor sokkal hasznosabb, igaz ez?

2013. dec. 29. 22:10
 1/3 anonim ***** válasza:

"Amerikai írásprogram specializáció"


Láttál te valaha ilyen állás hirdetést?


Én minort választottam.

2013. dec. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
49%
Első: és a minoroddal milyen álláshirdetést láttál? Olyat biztos nem, hogy "keresünk angol szakon xy minorral végzett embereket".. Ba bölcsész szakokkal általában nem úgy fogsz állást találni, hogy beírod a Ba szakod nevét az álláskeresőbe (ez igaz még a társadalomtudományos szakokra is amúgy, amik nem adnak szakmát egyből).
2014. jan. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Angol szak mellé minorba egy másik nyelvet válassz, egy érdekesebb nyelvet amit nem beszél mindenki, Pl skandináv vagy portugál, kínai. ezzel Multiknál nagyon el tudsz majd helyezkedni, illetve mesterképzésben már mehetsz a minor és a major szak képzéseire is, pl mehetsz kinai tolmács szakra, ha kinai a minorod.
2016. jan. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!