Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy tudok felkészülni az...

Hogy tudok felkészülni az érettségire? Ismertek valamilyen jó tanulási módszert? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Kérlek segítsetek,érettségi előtt állok és egyszerűn nem vagyok képes tanulni,nagyon fáradt vagyok,nem tudok koncentrálni sem.ha lefekszem aludni elmegy az idő és nem marad a tanulásra.Nem ismertek valamilyen jó praktikát?Egyre jobban félek a májustól:(köszi előre is...
2010. márc. 1. 23:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is ugyan ez volt (én tavaly érettségiztem) :P

Amiket én tudok tanácsolni:

délután SEMMIKÉPP ne feküdj le, akármennyire csábít az ágyad, mert akkor nem tudsz majd éjszaka aludni, felborul a bioritmusod teljesen.


Írjál napirendet, hidd el borzasztó hasznos (és senkinek sem kell tudnia róla, ha szégyelled) mert észrevétlenül "mehet el" egy-két óra is, főleg hétvégén! Az olyan csip-csup dolgokat is írd le, mint felkelés ekkor, meg akkor


Legyen pontos tanulási terved, ne csak úgy tanulgass mert abból semmi jó nem jön ki, írd fel, hogy ettől eddig tanulsz mondjuk. Ha nincs kedved, akkor is ülj le és kezdj olyannal, amit szeretsz, belejössz negyed óra után. (Tudod, evés közben jön meg az étvágy :P)


Tanulás után jutalmazd meg magadat, ha vmi nehezet tanultál meg, pl ez után elolvasok egy cikket az új magazinban amit vettem, 5 perc zenehallgatás, NO TV mert időrabló és nem pihen tőle az agy... (tapasztalat)


Ami nagyon fontos, SPORT, rendszeresen, ha eddig nem sportoltál, most íratkozz be valahova, mert fizikailag is le kell magadat fárasztani, hogy szellemileg jól teljesíts


És szerintem olyan tárgyból, ami fontos, vagy hadilábon állsz vele, keress egy előkészítőt, nagyon jók vannak és ott rá is kényszerítenek, hogy tanulj!


Ehetsz teljesítményfokozó gyógynövényeket (ebben nem vagyok annyira otthon, de rengetegféle van, csak ne gyógyszert) és hülyén hangzik, de ami nekem bevált vizsgaidőszakban az a keresztrejtvény volt, ezzel maradt friss az agyam egy 500 oldalas könyv után is :S


Remélem tudtam segíteni!

2010. márc. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, én ugyanígy voltam vele. Közepes tanuló voltam egyébként, lusta , trehány, amit nem szerettem, nem tanultam, szóval tényleg minden szülő rémálma voltam gimisként. Viszont érettségi előtt néhány héttel elkezdtem őrülten olvasgatni minden tételt, amit kidolgoztam, mert saját kezűleg írtam össze őket, nem pedig osztálytársaktól lefénymásoltam, ahogy manapság divat... És ez sokat segített, bár nem olvastam el húsz-harmincszor egyiket se.

Azt ajánlom, hogy egyenként dolgozd ki a tételeket, vagy témaköröket, írogasd bele magadnak füzetbe vagy külön lapokra és ha nem is magolod, de az, hogy átmegy a kezeden egyszer, az már segít. Utána lehet olvasgatni. :)

Sok sikert!

2010. márc. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Arra kéne rájönni, hogy mitől vagy ennyire fáradt. Nem akarom magamat fényezni, de én úgy érettségiztem le, hogy a kisfiam akkor volt 9 hónapos (oké, én idősebb vagyok nálad, 21 évesen érettségiztem), mégsem éreztem nagyon megterhelőnek. Az egyetemen a vizsgaidőszak sokkal húzósabb. Szóval szerintem rá kéne jönni, hogy mitől vagy ennyire fáradt. Nem lehet, hogy túl későn fekszel ahhoz képest, hogy milyen korán kelsz? Tehát hogy esetleg keveset alszol? Szerintem feküdj le este korábban, akkor délután több energiád marad.

Ezen kívül, nem lehet, hogy valami vitaminhiányod van, és azért vagy ennyire fáradt? Próbálhatnál szedni valami multivitamint esetleg.


Plusz én úgy vagyok vele, hogy koffein nélkül nem vagyok képes tanulni :) Tanulás előtt megihatnál egy kis kávét esetleg, ha szereted. De ne sokat, és ne későn, mert akkor meg éjjel nem tudsz aludni. Vagy akkor inkább kólát, abban nincs annyi koffein, de azért valamennyi mégis van, talán kicsit segít felfrissülni.

Aztán nálam a tanulásnál sokat segít, ha pontosan eltervezem, hogy mit mikor fogok megtanulni. Te is készíthetnél időbeosztást, akkor kevésbé lennél szétszórt. Ne terheld túl magad, májusig nagyon jól el lehet osztani a tanulnivalót.

Tanulás közben tarts kisebb szüneteket, fél óránként kicsit mozgasd meg magad, legalább annyit, hogy járkálsz egy kicsit. Szellőztess gyakran, mert ha nincs elég oxigén a szobában, akkor nem tudsz koncentrálni. Tanulás közben iktass ki mindent, ami elvonja a figyelmedet.


Amúgy tudom, hogy ez most nem vígasztal (nekem is mondták anno, és engem sem nagyon érdekelt), de ha egyetemre mész, akkor majd meglátod, hogy az érettségi tényleg nem nagy dolog, örülnék, ha ennyi időm lenne vizsgákra készülni, mint amennyi az érettségire volt :)


Mondjuk még annyit tudnék esetleg tanácsolni, hogy ha valami nem megy, akkor ne szégyellj segítséget kérni, ez nem verseny. Az sem egy rossz dolog, ha egy-egy tárgy tanulásához összeültük egy-két osztálytársaddal. Persze csak akkor, ha mindannyian tudjátok magatokat ahhoz tartani, hogy tanultok, és nem hülyéskedtek, meg másról dumáltok. Az olyan tárgyaknál, mint mondjuk a matek, tök jó lehet, ha együtt oldotok meg példákat, mert én pl. még régebben többször tapasztaltam, hogy bizonyos dolgokat jobban elmagyaráz egy osztálytárs, mint egy tanár, mert el tudja mondani hogy ő maga hogyan értette meg, hogy mit kell csinálni. Az ilyen irodalom, vagy történelem jellegű tárgyaknál pedig már az is nagyon hasznos tud lenni, ha egy-egy anyagrészt megbeszéltek egymással. Nem úgy értem, hogy bemagoljátok, és egymásnak felmondjátok, hanem beszélgettek a témáról. Szoktam néha így tanulni, és mindig ezek ugranak be a legjobban.

2010. márc. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hú nagyon köszönöm a válaszokat.:)egy picit megnyugtattatok,azon én is gondolkodtam,h ki kell derítenem,hogy mitől lehetek ilyen fáradt.a vitamin jó ötlet.az ágy kérdés meg...hát igen nagyon csábító tud lenni.:)a mozgás is nagyon

jó ötlet.igen matekból mindenképpen fel kell keresnem egy tanárt.Sajnos én mindig tudok aludni,viszont így,h d.u.lefekszem a bioritmusom tényleg felborul.ja!és a napirend oké,írok egyet,remélem segít.Megpróbálok minden tanácsot megfogadni.Stresszes 2hónap vár rám,de remélem valahogy össze tudom szedni magamat.Még egyszer nagyon köszönöm!:)

2010. márc. 2. 09:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Ugyanígy vagyok. Csak már megtaláltam a választ a fáradtság kérdésére. Hogy mi az? Reggel 5:45-kor kell kelnem, hogy elérjem a buszom, 8-13:30-ig suli, folyamatosan koncentrálni kell, eléggé lefáraszt. Utána itthon is tanulás, 11-kor tudok lefeküdni úgy, hogy 1-max 1,5 óra jut a barátomra, azt is csak Skype-on. Szóval ezért vagyok fáradt. Személy szerint.
2010. márc. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!