Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jövőre két tantárgyból fogok...

Jövőre két tantárgyból fogok emeltet tenni, de több éve érettségiztem, mindkettőért fizetnem kell nem csak 26ezer Ft-ot, hanem annak a kétszeresét?

Figyelt kérdés
Külföldön éltem évekig és most jöttem haza és elégge sokkolt, hogy emelt szintű érettségi kötelező lett pár helyen, hanem az összege is. Még új nekem ez az új rendszer. Gondolom majd valamelyik középiskolában kell jelentkeznem az érettségire.

2015. jún. 27. 15:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, 52.000-be fog kerülni (legalábbis idén annyi volt, lehet, hogy ez jövőre nőni fog, mivel tavaly 25.000 volt).


Nem, hanem a Kormányhivatalnál kell jelentkezni (viszont csak postai úton lehet).

2015. jún. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
egyébként is érdemes szétszedni két vizsgaidőszakra két emeltet
2015. jún. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. jún. 27. 15:56
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Több lesz vélhetően, mint 26 ezer, mivel nőni fog a hozzárögzített bér, tehát a legbiztosabb, hogyha jelentkezés előtt megnézed majd, hogy mennyi az annyi.

De jelenleg 52 ezer forintodba kerülne 2 emeltszintű érettségi.


"Gondolom majd valamelyik középiskolában kell jelentkeznem az érettségire."


Az adott megyei( nem térségi, vagy kerületi!!!) kormányhivatal oktatási főosztályára kell menned (mindenhol van porta, ott mondod hogy emelt szintű érettségit szeretnél tenni, és egyből irányítanak majd hozzájuk), és ott szintemelő érettségit kell mondanod, ha van belőle középszíntűd, ha nincs, akkor sima emelt szintű érettségi.

Ugye neked nincs hallgatói jogviszonyod, így ezt majd mondanod kell, továbbá meg kellene keresned a volt iskolád OM kódját, illetve vinned kell az érettségidet, továbbá az oktatási "edukációs" kártyádat is keresd meg (ha nincs meg, nem baj, de majd igényelned kell egy újabbat később- ezen van az OM azonosítód)

Kitöltötök egy jelentkezési lapot, ahová írják a neved, sz.ig számod, szül. hely-idő, anyja neve, tartózkodási cím, előző iskola OM kódja, a te OM kódod, érettségi bizid sorszámát- idejét, email cím, tel.szám.

Kapsz egy sárga csekket (majd pénzzel menjél, hogy aznap letudd az egészet), amit befizetsz, és visszaviszed ugyanoda, majd leadás után pár héttel kapsz egy kitöltött jelentkezési lapot (ellenőrzöd az adataidat), majd áprilisban kapod a pontos behívódat szóbelire- írásbelire.



off:

Majd figyelj arra is, hogy ha februárban jelentkezel továbbtanulni, akkor legyen [link] ügyfélkapud, ahol tudod hitelesíteni a majdani továbbtanulási jelentkezési online felületedet, illetve jó ha van online bank hozzáférésed, hogy hamar áttud utalni, és feltölteni ugyanide a befizetés teljesítését.



on:


És mi leszel ha nagy leszel? (:

2015. jún. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
ősszel még "olcsóbb" lesz, mert a járulékalap csak januárban nő
2015. jún. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, honnan veszitek, hogy csak kormányhivatalban lehet jelentkezni, a 100/1997-es kormányrendelet szerint bármelyik vizsgát szervező középiskolában is, csak éppen ezek nem kötelesek elfogadni a jelentkezést.


Itt egy emészthető kivonat: [link]

2015. jún. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
középszinten...
2015. jún. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Minden szinten. Csak éppen az emeltet az iskola továbbítja. Olvasd el...
2015. jún. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"# 6/8 Időpont ma 18:34"


Igen, csak nem kötelező fogadni. Engem nevetve küldtek el 3 iskolából, és mondták, hogy nekik erre nincs idejük, sem emberük. Buszozzak 40 kilométert, és jelentkezzek ott.

Akiket ismerek, és nincs tanulói jogviszonyuk, és emeltezni akartak, senkit sem fogadtak, jogszabály ide, vagy oda.


Ezért mondom, hogy egyből menjen oda.


(tudok még merészebbet is ennél, képzeld több ismerősöm gyermekének a saját iskolája nem végezte el a jelentkezést, és ők küldték oda, ahol függetlenül attól, hogy még tanulók fizetniük kellett /pedig jogviszonnyal rendelkezőt kötelező lenne fogadni/. Ide is írt olyan, akinek volt jogviszonya, és mégis lekellet perkálnia a pénzt, jog ide, vagy oda... szóval sajnos sok helyen így állunk)



Az általad linkelt oldalról idézném a következőt:

" A középiskolák nem kötelesek fogadni a tanulói jogviszonyban nem álló vizsgázók jelentkezését."

2015. jún. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

És én nem ezt írtam? De. De ettől még lehet próbálni. a saját iskola azért általában nem szokott elutasító lenni.


A tanulói jogviszony nem varázsszer, akinek már van érettségi bizonyítványa, annak mindenhol fizetnie kell, függetlenül a tanulói jogviszonytól.

2015. jún. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!