Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jövőre két tantárgyból fogok...

Jövőre két tantárgyból fogok emeltet tenni, de több éve érettségiztem, mindkettőért fizetnem kell nem csak 26ezer Ft-ot, hanem annak a kétszeresét?

Figyelt kérdés
Külföldön éltem évekig és most jöttem haza és elégge sokkolt, hogy emelt szintű érettségi kötelező lett pár helyen, hanem az összege is. Még új nekem ez az új rendszer. Gondolom majd valamelyik középiskolában kell jelentkeznem az érettségire.

2015. jún. 27. 15:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"A tanulói jogviszony nem varázsszer, akinek már van érettségi bizonyítványa, annak mindenhol fizetnie kell, függetlenül a tanulói jogviszonytól."


De én azt írtam, hogy akinek még volt jogviszonya (azaz még nem volt érettségije) annak is kellet fizetnie. Sajnos felemás a rendszer, de akkor ezt kibeszéltük! (:

2015. jún. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

De ez nem ugyanaz, mert tanulói jogviszonya lehet valakinek érettségi után is (pl. 13-14 évfolyamon vagy másik szakképző iskolában).

Kis mértékben változtak ezek a szabályok néhány éve, de az 2005 óta nem, hogy akinek tanulói jogviszonya van, az csak a saját iskolájában jelentkezhet, ha ott épp rendeznek érettségit (azaz tavaszi időszakban biztosan), és az összes vizsgájára csak egy helyen. Ha ez megsérült, akkor súlyos jogszabálysértést követett el azaz intézmény is, amelyik elküldte, meg az is, amelyik elfogadta, és mind a kettőnek az igazgatóját felelősségre lehet vonni. Nem tudom elképzelni, hogy kormányhivatalban ilyen esetben elfogadják a jelentkezést, pont ők ellenőrzik hatóságként az egész folyamatot, azonnal utasítanák a középiskolát, hogy fogadja el a jelentkezést.


"Ide is írt olyan, akinek volt jogviszonya, és mégis lekellet perkálnia a pénzt"

le kellett

Ennyi információ alapján valószínűsíthető, hogy volt jogviszonya is meg érettség is. Lehet, hogy nem figyeltél fel erre a különbségre. Ebben az esetben néhány éve kötelező fizetni, a saját iskolában is, korábban ilyen esetben az iskolák hatáskörében volt a dolog.

Elég sok iskolában néztem már á érettségi iratokat, és mondhatom, hogy ennyire azért nem mennek összevissza a dolgok. Viszont nem minden olyan egyszerű, mint első ránézésre tűnik.

2015. jún. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

érettség --> érettségije

VPN-en át írok, és néha kimaradnak betűk. :-(

2015. jún. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2015. júl. 2. 15:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!