Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanulás, milyen irányba?

Továbbtanulás, milyen irányba?

Figyelt kérdés

Már csak egy évem van a gimnáziumból és sürgősen el kellene döntenem hogy milyen irányba tanuljak tovább. Természetesen nézegettem már szakokat, de kíváncsi lennék mások véleményére.

Amik érdekelnek: angol,matek,magyar,töri, ellenben a természettudományi tárgyak nem az én világom. Év végén kitünő voltam, és van B2-es angol nyelvvizsgám.

Ezek alapján mit ajánlanátok?



2015. júl. 17. 09:48
 1/4 anonim ***** válasza:

a mai piaci igényeket megnézve, a magyarral és a törivel ne menj tovább, inkább a matekkal.most azt te tudod, hogy érdekel -e annyira, hogy alkalmazott matematikus legyél.

ha kitűnő voltál, akkor gondolom jól mentek a természettuományi tárgyak.biztos, hogy nem érdekel egyik sem? ha tényleg nem, akkor ne erőltesd, csak kérdezem.

a jó angolod előnyödre válik, de ebben az irányban se nagyon tudsz elindulni, inkább ez kiegészítésnek lesz jó .


javaslom, hogy a felvi honlapján töltsd ki a milyen szak illik hozzád tesztet..vagyis nem biztos ez a neve, de megtalálod! én is kitöltöttem, és azokat a szakokat is kihozta, amiket beírtam. szóval tényleg jó, az talán segíthet. és nézd végig az összes kar összes szakát az adott egyetemen, ahova szeretnél menni. biztos találsz szimpatikusat.

ha érdekelne a biosz akkor még a pszichológiát is ajánlanám. bár szerintem anélkül is mehetsz, de úgyis kell tanulni egyetemen.

2015. júl. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem igazán vagyok oda értük, habár meg tudom tanulni ha kell. A biosszal, földrajzzal még nincs annyira gondom, illetve az embertan jobban érdekel. Csináltam teszten a felvin, műszaki menedzser jött ki főként, meg mérnöki szakok .

Köszönöm a választ!

2015. júl. 18. 16:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

A felvi.hu-n van egy olyan a szakkeresőnél hogy részletes keresés, ha ott kiválasztod milyen érettségi tárgyra keresel rá, akkor az kilistázza mely szakokhoz jó például az angol. Nekem sokat segített :)

2015. aug. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megtaláltam :)
2015. aug. 11. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!