Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik a nehezebb orvosi vagy...

Melyik a nehezebb orvosi vagy gyógyszerészet?

Figyelt kérdés
2015. júl. 18. 16:00
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Ezt csak egy olyasvalaki tudja megmondani, aki mindkét szakot elvégezte.


Röviden: az orvosin nagyon sok lexikális tudást kell elsajátítani, gyógyszerészetin pedig inkább a gondolkodás kap főszerepet.


De ha nagyon választani kellene, akkor azt mondanám, hogy a gyógyszerészeti jár kevesebb szenvedéssel, mert csak 5 éves és utána már főállásban dolgozhatsz, míg az orvosi 6 éves utána pedig sokáig rezidensként kell dolgozz.


- egy jövőbeli gyógyszerészhallgató

2015. júl. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Machen ***** válasza:
59%

Nekem sok gyógyszerész ismerősöm volt egyetemen, rengeteg kémia, bioszerves, bioszervetlen kémia ,analitika, matek.

Kémia dögnehéz. Viszont anatómia minimális, élettan elég kevés.

Gyógyszerészként a fő-fő tárgy a különféle kémia, kémiára ráépített tárgyak.


Az orvosin van kémia, anatómia, az orvoslás összes eleme, gyógyszertan is. orvosi sokkal átfogóbb, a betegségre kell gyógyszert irni, tehát az összes gyógyszert, mellékhatásait ismerni kell, plusz a betegséget


Szerintem az orvosi

Egy volt SOTE-s

2015. júl. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Hát szerintem nekünk is kell annyira tudni az élettant mint orvosin , lehet van egy hajszálnyi különbség , de több nem nagyon.

Egy gyógyszerészhallgató

2015. júl. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
beállítottság kérdése, hogy kinek melyik a nehezebb. Egyébként sztem összehasonlíthatatlanok! Mind2 sok szenvedéssel jár és mind2 hivatás, nem pedig egy szakma. Egy gyógyszerészhallgató
2015. júl. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én Szerbiában tanuló gyógyszerészhallgató vagyok, és tervezem megcsinálni az orvosi-biokémiai szakosítást/specializációt ami 4 éves..ergo 9 évet fogok tanulni, mint akármelyik "általánosabb" orvos-rezidens egy szakosított diplomával.

Amúgy szerintem sem hasonlítható össze a kettő, maximum annyiban tudok egyet érteni, hogy az orvosin "kilóra" több anyagot kell bevágni, míg gyógyszerészetin sokkal inkább fontosabb a logikus gondolkodás, de ez is mind csak nézőpont kérdése! Szerintem egyik hivatás sincs meg a másik nélkül és kár a nehézségről beszélni...

Az első gondolatomat azért írtam le, mert úgy gondolom, hogy gyógyszerészként/fogorvosként is megugorhat valakinek a tanulmányi ideje, csak ezt a közéletben nem tartják ezt annyira evidensnek, mint az általános orvosok esetében.

Üdv.

2015. júl. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!