Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti mit csinálnátok a helyemben...

Ti mit csinálnátok a helyemben, (segítség)?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok. Tavaly érettségiztem, idén felvettek egy jogi felsőoktatási szakképzésre. De ez elvileg semmit nem ér, csak időpocsékolás lenne.

Itthonról semmilyen támogatást nem kapok. Sem anyagilag, sem sehogyan.


Már elkezdtem leépülni, teljesen kétségbe vagyok esve, hogy mihez kezdjek. Nem szeretnék egész életemben egy gyárban rohadni minimálbérért. Viszont a felsőoktatást sem tudom elkezdeni, diákhitelt meg nem szeretnék felvenni, főleg úgy, hogy lehet hogy tényleg nem ér semmit az a szak.


Tudtok valamit ajánlani? Esetleg milyen szakmát tanulhatnék amivel el tudok helyezkedni? :(


Adjatok tanácsot légyszíves, olyan egyedül vagyok és tehetetlen. :'( Tudom, hogy 20 vagyok, de lelkileg már annyira tönkrementem ebben az egészben....:(


2015. júl. 25. 19:04
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Miért nem akarsz diákhitelt felvenni? Próbáld meg az ösztöndíjat hátha, ha jól tanuló vagy, akkor kaphatsz.
2015. júl. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%

Ha 20 évesen még nem jöttél rá mit is akarsz tanulni, akkor addig menj dolgozni, akár egy gyárba. Nem kell életed végéig ott rohadni, de a pénz jól jöhet még ha nem milliókat keresel ott. (azért nem olyan rossz a pénz havi 150 ezret is haza lehet vinni, tudom, gyárban dolgoztam)

Amikor már tudod mit akarsz addigra lesz pénzed is, hogy kezdj magaddal valamit. De otthon ülni, és semmit nem csinálni csak nyafogni az nem fog előre vinni.

2015. júl. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Ez jó tanács amit a #2 mondott.
2015. júl. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Ne keseredj el. Ezek szerint akkor van egy eved dolgozni, penzt felretenni es eldonteni mit is szeretnel. Valamint jovo februarig (az a hatarido meg mindig az egyetemek es foiskolak jelentkezesere, ugye?) kigondolhatod mit tanulnal, mire lenne eleg a penzed. Sokan vannak igy, hidd el. Esetleg kulfoldre is mehetsz, ott sokkal tobbet tudsz osszesporolni es akar ott is tanulhatsz. Hasznald ki az idot es nezz szet! Sok-sok lehetoseg van!
2015. júl. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%

Menj el 3 éves bármilyen BSc képzésre, mellette komolyan feküdjél rá a nyelvtanulásra.


Félévente igényelj 500 ezer forint diákhitelt (összesen 3 milliót), összesen kb. 3,7 milliót kell visszafizetned majd 10 év alatt (2030 közepéig), havi 30 ezernél kicsit kevesebb törlesztőrészlettel.


Bármilyen fősulid lesz, ha mellette beszélsz jól egy nyelvet, akkor simán felvesznek egy multihoz minimum ügyfélszolgálati munkatársnak, és már ott kaphatsz minimum nettó 200 ezret. Illetve egy ilyen szintű csajt már jól kereső egyetemet végzett férfi is elvesz feleségül, míg mondjuk egy bolti eladóval max. fiatalon elszórakozgat.

2015. júl. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

Évekkel ezelőtt csak azok tanulhattak felsőoktatásban akik kiemelkedő teljesítményt nyújtottak a tanulás terén. Mára kifordult a világ minden 2-ik érettségizett egyetemre - főiskolára jár, ezért nem ér semmit a diploma. Ha mindenképpen diplomát akarsz szerezni mert valamilyen területen jó vagy, műszaki főiskola, tanári pálya (ahol életpálya) van érdemes tanulnod. Egy óvóképzőbe is biztosan felvesznek ha szereted a gyerekeket, 3-éves kortól kötelező lett az óvoda szeptembertől kevés lesz a szakember. Néhány éven belül tanárok tömegei megy majd nyugdíjba, eddig nem voltak megfizetve ezért nem akart senki tanítani.Egy jogi asszisztensi után sem tudsz már bejutni a jogi egyetemre ha nincsen 400 körüli pontod.

Aki diákhitelt vesz fel, annak az élete azzal fog kezdődni, hogy jön az értesítés és az első csekkek, mikor végez. Ismerőseim nagy része főiskolát végzett de nincs nyelvvizsgájuk, valahol dolgoznak "bolt, gyár" nyögik a csekkeket. A családalapítás egyre a háttérbe szorul, van elég bajuk anélkül is.

Viszont, aminek most örülj!!! Szabad vagy kötelezettségek nélkül. Nem jársz fizetős szakra, nem kerültél bele az adósság csapdájába. Még csak 20 éves vagy előtted a világ, nem érdemes hülyeséget tanulni. Beszélgess minél több fiatallal, szeptemberben még lesznek pótfelvételik, addig hátha beugrik valami. Ha még sem akkor se ess kétségbe keress munkát, ami nemesít és tapasztalatot szerzel. Minden nehéz helyzet után jó következik csak bíznod kell magadban.

2015. júl. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%

Ha szakmát szeretnél tanulni, akkor esetleg okj-n fogtechnikus, fogászati asszisztens, könyvelő, és egy izgalmas dolgot találtam még neked:

[link]


:)

2015. júl. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem se keseredj el!

Én is ilyen szakra fogok jàrni.de szàmomra pl nem a szart se ér kategória,mert jogàsz akarok lenni,de mivel sajnos bőven nincs elég pontom àllamira,úgy gondoltam ezzel a szakkal nem veszthetek màr semmit,mert adminisztràciós melóknàl jól jöhet. Nekem sincs semmilyen anyagi tàmogatàsom,és én sem akarok diàkhitelt felvenni.....jelenleg szintén adminként dolgozom,így egy darabig tudom legalabb a buszt àllni.(levelezős leszek) .Nyelvizsgàra is nyögöm a pénzt az is meglesz,meg rakok két emeltet akkor tàlàn meglesz a pont,és ez a szak is ad pluszponot. Poén hogy ehhez is sok pénz kell hogy utàna àllamira jàrjak xD

2015. júl. 26. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha valaki alkalmaz egy jogászt azt nézi meg elsőként, hogy hol végzett és milyen érdemjeggyel. Emellett toppon kell lenni egy felvételi elbeszélgetésen. Ha egy gimnáziumból úgy kerül ki valaki, hogy nincsen nyelvvizsgája ez arra enged következtetni, hogy a több hiányossága is van. Lehet utána tanfolyamot végezni, évekig kínlódni, levelezőn munka mellett gürcölni, hitelt felvenni, semmi garancia nincs arra, hogy elismerik a jogi végzettséged!
2015. júl. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Utolsó,hát ez nagy baromság már ne haragudj XD

Anno nálunk nem volt nagy szám,hogy akkor most hű ha kell ám egy nyelvvizsga. Nem hiányosságok miatt nem lett meg,egyszerűen akkor még nem is gondoltam rá,hogy kelleni fog,vagy akarom.....Irdatlan nagy baromságot írtál ne haragudj! Amikor végeztem,utána lévő évtől vezették be azt,hogy kell emeltezni. Elhiheted,hogy egyébként nem volt rossz az érettségim,de a ponthatárok viszont nőttek.

De igazad van,tiszta gáz vagyok már,hogy mertem két évet dolgozni,meg rájönni miért akarok éveken keresztül majd hajtani....

2015. júl. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!