Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnatok és meddig...

Mit csinálnatok és meddig tűrnetek ezt a lány helyében?

Figyelt kérdés
A lány 22 éves. Öt testvére van. Az apja alkoholista az anyja elszokott egy férfival amikor a lány 18 éves volt. Így az egyetlen felnőtt gyerekre a lanyra hárult a háztartás, munkakeresés. Az apa nem foglalkozik semmivel csak az ivassal a pénzt dugdossak tőle. Az anya feltűnt négy év után szeretne visszakoltozni és még egy gyereket szülni a férjének. A 22 éves lány ennek nem örül mivel eddig az ő fizetéséből éltek, de nem tud normális életét élni kapcsolatot kialakítani mert ott vannak a testvérei. Sajnálja otthagyni őket a felelőtlen anyával. Ti mit tennetek ebben a helyzetben?
2015. márc. 25. 10:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Hány éves a többi gyerek? Saját házban vagy albérletben éltek?
2015. márc. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Önző lennék és járnám a saját utam... A gyerekeknek pedig nevelőotthont intéznék és rendszeresen látogatnám őket.
2015. márc. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%

Elköltöznék és ha lehet, magammal vinném a tesóimat.


Szülőkkel közölném, hogy a családi pótélkot tartsák meg, cserében ne akarjanak a tesóimtól meg tőlem semmit.

2015. márc. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Hű bameg, ha te vagy ez a lány, akkor iszkolj, amilyen gyorsan csak tudsz...

A testvéreiddel kapcsolatban pedig kérd a gyámügy segítségét.

2015. márc. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%

Én dolgoznék továbbra is, a háztartást viszont felosztanám a tesóim között, ők úgyis csak tanulnak, meg négyen simán meg tudják csinálni, amit kell.


Akinek nem tetszik, azza pedig elbeszélgetnék nagyon komolyan, továbbá nyáron elküldeném egy hónap diákmelóra, akik koruknál fogva mehetnek. Azzal is segítenek nekünk.


Anyámat pedig elküldeném a fszba.

2015. márc. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%
Elmennék a helyi családsegítőhöz segítségért.
2015. márc. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%
Először is elköltöznék, mert bármennyire szeretném a testvéreim és sajnálnám őket, tudatosítanám magamban, hogy ők nem az én gyermekeim, nem éb vállaltam értük felelősséget, és így sajnos az én életem sem a megfelelő irányba halad. DE, miután elköltöztem és megtehetném, akkor áthívnám őket magamhoz ebédre/vacsorára, vagy hogy hétvégén aludjanak ott, akár felváltva is, vagy rendszeresen látogatnám őket és ha szükséges akkor vennék nekik ruhákat, tisztálkodási szereket, tankönyveket állnám nekik stb. Tehát nem hagynám őket magukra, és tudatosítanám bennük, hogy rám mindig számíthatnak, és ha bármi történik nyugodtan fordulhatnak hozzám is segítségért. Ezt elmondanám az anyukának, apukának is, és kifejteném a véleményem erről a fent álló helyzetről, valamint arról, hogy alkalmatlanok, és kapják össze magukat, különben ha más nem, majd te gondoskodsz a gyerekek jólétéről, akár állami, családsegítőn keresztül is. Talán észbe kapnának...bár egy alkoholista apukától, és egy felelőtlen anyukától aki hipp-hopp lelép évekre nem sok várnék..
2015. márc. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
13%
az anyának talán a meglévő gyerekeit kéne felnevelni, etetni, és nem szülni még egyet a semmire.
2015. márc. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%
Fognám magamat és mennék, élném az életemet. 5 gyerekről van szó, akármilyen kegyetlenség, de nekem is csak egy életem van, és nem fogom más ballépései miatt feláldozni magamat. Én saját családot szeretnék, boldogulni az életben, nem egy alkoholistát, meg egy féleszű vénasszonyt, eltartani, meg a szakajtónyi gyereküket. Tartsd a kapcsolatot a testvéreiddel, légy a támaszuk, segíts nekik megtalálni a kiutat, de ne vegyél magadra ekkora terhet, ne akkor jöjj rá, amikor már késő, hogy feláldoztad az életedet, a fiatalságodat, a saját családra való esélyeidet a testvéreidért. Nem a te felelősséged róluk gondoskodni, majd ők is megtalálják szépen a helyüket az életben, ahogyan te is.
2015. márc. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
megkeresi a gyámügyet, bíróságon kéri a tesók nála történő elhelyezését, gyerektartást a szülőktől és a családi pótlékokat a saját számlájára + egy bérlakást az önkormányzattól
2015. márc. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!