Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tegyek, ha rájöttem nem...

Mit tegyek, ha rájöttem nem ezt akarom?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Februárban 5 szakot jelöltem meg és felvettek mindegyikre,azonban rájöttem azóta,hogy valójában egyiket sem szeretném csinálni. Abba a hibába estem,hogy főleg azt néztem mivel lesz munkám,mivel tudok megfelelni a környezetemnek.

Amelyik szakot elszeretném végezni,nincs elég pontom (ehhez emelteznem kellene). Várjak egy évet és jelentkezzek újra? Hogy fogadtassam el a szüleimmel a döntésemet? Bocsi,ha nagyon hülye a kérdés.



2015. júl. 25. 23:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nem éreznéd jól magad a szakoddal, akkor várj. Ezzel mondjuk most elvetted valaki elől a lehetőséget, de ha te ezt akarod, akkor ne erőltesd, inkább emeltezz.
2015. júl. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mármint felvettek volna bármelyikre az 5 közül,nem pedig felvettek mind az 5re. Azért ez eléggé fura,hogy egy csomóan akkor pánikolnak már így be (hogy nem ezt akarják,jobb lett volna a másik,stb...),amikor felvették őket,így tényleg más embert fosztassz meg az álmától akár.

De mivel nem ez a válasz a kérdésedre így arra is megpróbálok válaszolni: ha tényleg teljesen hidegen hagy a szak,amire felvettek,akkor kár is erőltetni,mert vagy nem tudnád elvégezni,mert lesz.rod,vagy ha elvégzed,akkor se akarnál ezzel elhelyezkedni,szóval tényleg felesleges így. Ha azért valamennyire érdekel ez a szak is,akkor én megpróbálnám legalább az első félévet,hátha beleszeretsz valamennyire (érdemes megnézni végzett hallgatóknak milyen diplomatémájuk volt,vagy valami részletesebb szakirányos leírást,lehet megtetszik valami). Sajnos ez ilyen amúgy,én is sokszor gondolok arra,hogy mi lett volna,ha mást tanulok. Szerintem nagyon sokan vannak ezzel így,csak igen kevés olyan elhivatott ember van,aki sose gondolt még arra,hogy mi mást tanulhatott volna az egyetemen.

2015. júl. 26. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
aki leírja, hogy őt helyre vették fel és bizonytalan az egy dologban lehet biztos, nincs keresnivalója a felsőoktatásban.
2015. júl. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Utolsó,szerintem akkor nem lenne keresnivalóm a felsőoktatásban,ha nem szeretnék tanulni és nem lenne semmi elképzelésem a jövőmről.
2015. júl. 26. 12:42
 5/9 anonim ***** válasza:

szóval szerinted van elképzelésed a saját jövődről, mégis 5(!) olyan szakot jelöltél meg, amelyeket nincsen kedved elvégezni, noha felvettek.


:D

2015. júl. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen. Szerinted az jobb,hogy ha valaki elkezdi a szakot aztán 1-2 év után otthagyja,mert utálja,vagy mert rájött,hogy mit akar?

De mindegy is,nem akarok ezen vitázni,elfogadom,ha valaki nem érti meg.

2015. júl. 26. 17:53
 7/9 A kérdező kommentje:
Egyébként nem arról van szó,hogy nem akarom elvégezni, hanem hogy van olyan,amit sokkal szívesebben csinálnék és nem munkaként tekintenék rá.
2015. júl. 26. 17:55
 8/9 anonim ***** válasza:
szia, megnyugtat,hogy nem én vagyok az egyedüli aki ilyen helyzetben van:) én elkezdem az első félévet - ahogy az egyik válaszoló írta - és ha félév végéig meggondolom magam, akkor otthagyom, és készülök én is emeltre + nyelvvizsgára. sok sikert, remélem sikerül megtalálnod a hozzád illő hivatást.
2015. júl. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

tapasztalatból mondom, hogy semmi értelme olyan szakot elvégezni ami nem érdekel, nem szereted

szerintem jelentkezz újra és csináld/tanuld azt amit szeretnél és ami igazán vonz és később legyen olyan munkád is amit örömmel végzel és nem lesz teher számodra

2015. júl. 27. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!