Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Introvertáltként lehetek jó...

Introvertáltként lehetek jó pszichológus?

Figyelt kérdés
És nem is vagyok az a tipikus mosolygós, életvidám, mindenkivel barátkozós, 'pozitív' típus. (Míg a környezetemben lévő pszichológusjelöltek eléggé azok.) Elég sok szorongásom is van.

2015. aug. 2. 13:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem hátrány, a legtöbben egyébként introvertáltak a pszichós hallgatók és oktatók közül, az én tapasztalatom szerint (másodéves vagyok).

A szorongásaiddal viszont kéne valamit kezdeni, nem csak a hivatásválasztás miatt, hanem amúgy is. Bár ha terapeuta akarsz lenni, úgyis kötelező lesz 200 óra önismereti terápia, azt elkezdheted minél hamarabb (csak kiképző terapeutához lehet menni, ez fontos), hátha segít rajtad.

2015. aug. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén, én a túlzottan életvidám, túlzottan pozitív, túlzottan mosolygó pszichológusok elől menekülök. :D És nem is tudom őket komolyan venni. Ez így sok év és sok pszichológus utáni tapasztalat. Kedvesnek lehet lenni túlzott boldogság nélkül is és őszintén szólva jobban elhiszem hogy komolyan vesz engem valaki, aki nem mosolyog megállás nélkül és nem próbál mindent optimistán nézni. Reálisan nézze és indokolja meg logikával a nézőpontját, akkor komolyan tudom venni. Nekem ez az egyéni tapasztalatom mint páciens. Meg aztán engem is vonz ez a pálya szóval szoktam ezen elmélkedni.

Ezt a kérdést lehet hogy érdemes lenne elolvasnod: http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__6..

2015. aug. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Utolsónak nagy köszönet!
2015. aug. 2. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!