Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kedves emelt kémia érettségizők!?

Kedves emelt kémia érettségizők!?

Figyelt kérdés
Ráeszméltem, hogy a nyár vészesen fogy és egyre jobban közeledik a májusi érettségi. Emellett még emelt biosz érettségit is szeretnék tenni. A kémiától viszont jobban tartok. Elkezdem újra tanulni a 3 év elméleti anyagát + számolásokat végezni. A hétköznapok viszont elég zsúfoltak, nem sok szabadidőm van. Ti hogyan csináltátok, hogy mindenre maradt időtök? Szerintetek, ha napi szinten 2 órát tudok vele foglalkozni+ hétvégén egy egész napot vagy akár többet is megoldható, hogy jó eredményt érjek el? Ti mennyi időt töltöttetek készülésre? :)

2015. aug. 10. 22:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! :)


Nekünk heti 4 kémiaóránk volt,11.-ben ebből egy kísérletezős,egy számolós,kettő elméletes, majd 12.-re a számolós órából lett kettő.

A kísérletek pontosan meg lesznek adva előre,ezeket szépen megtanulod,remélem meg is csináljátok őket a suliban,ha nem,youtubeon több giminek is fenn van a videója.

A számolás nagyon nagyon nagyon fontos,hogy menjen,ez legalább a fele az írásbelinek,és a szóbelin is előjöhet egy-egy egyszerűbb . Szerezd be,ha még nincs meg Villányi Ötösöm lesz kémiából-ját,és szépen tematikusan,vedd végig !!

Az elméleti részből pedig szerintem vegyél egy összefoglaló könyvet,pl a Mozaik 11-12.-es kötete,aztán ha azt nagyon jól megtanultad,olvasgasd át a régebbi könyveket.De abban benne van az emelt tananyag.Az idei érettségiben is volt olyan , ami csak Villányi : Kémia a kétszintű érettségire könyvében volt leírva,azt a könyvet is érdemes átolvasni,és a plusz infókat megtanulni.


Napi 2 óra + hétvége egy nappal nagyon király leszel ! :)


Én heti 2 napot foglalkoztam vele 2 órát,illetve vasárnap úgy 4 órát.És nagyon jól sikerült ,ősztől orvosi:) Hajrá,elég elhivatottnak tűnsz,és ugyan mumus és tényleg nehéz a kémia,menni fog !

2015. aug. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :) További sok sikert kívánok neked! :)
2015. aug. 11. 09:56
 3/5 anonim ***** válasza:
2 év fakultáció (heti 3 óra)+heti 1x különtanár. Elméletet már 11.-re bevágtam rendesen, érettségi előtt csak átfutottam. (egyébként ha végigcsinálod az összes érettségit előtte, akkor úgyis belefutsz kb minden egyenletbe stb.) Számolások mentek folyamatosan, témakörönként. Tényleg a legjobb ha végigoldod az előző évek érettségijeit. Egyébként 84% lett, összes próbám 90 felett volt, de az idei picit nehéz volt, meg egy számolási hiba miatt alaphangon 4, de inkább 6-8 pontot veszítettem.
2015. aug. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy az OKTV-m 69% volt, amire nem is készültem és hamarabb felálltam, ennek az írásbelije meg 77%...
2015. aug. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Gratulálok a szép eredményekhez! :)
2015. aug. 15. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!