Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt szintű történelem...

Emelt szintű történelem érettségi 2015 ősz? Többi lent!

Figyelt kérdés

A kérdéseim a következők lennének:

1. Honnan tudhatom meg, hogy mik a témakörök?

2. A könyv (Emelt szintű érettségi - Kidolgozott szóbeli tételek - Történelem 2015) a májusi érettségi tételeit tartalmazza, vagy az őszit is? Mennyire változtatnak?

Már elvégeztem egy egyetemet, de újból felvételiznék egy másik szakra, amihez több pont kell. Nem akarok tanárt (már egyszer fogadtam, sokat nem ért), úgy gondolom az eddigi tapasztalataim alapján, hogy meg tudom tanulni magamtól is! Véleményetek mi erről?



2015. aug. 10. 22:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Ugyanazok a témakörök mint a májusi érettségin. Az a könyv Corvina kiadós? Az eléggé szűkszavú, ezért szerintem inkább vedd meg a Műszaki kiadósat. [link]


Én is a Corvinásat vettem meg elsőnek, de rengeteg helyen kellett kiegészítenem. Néhány témakör még úgy ahogy jó, de számos eseményt egyszerűen csak átugranak.


Egyedül készültem fel én is, ennél a tantárgynál felesleges tanárt fogadni. Ja és hibátlan lett a szóbelim :)

2015. aug. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A könyvek sose tartalmazzák pontosan az aktuális emelt szintű tételeket, mivel azok olyan titkosak, hogy a vizsgáztató tanárok is csak aznap reggel kapják meg, és le sem jegyezhetik maguknak. A témakörök, amiket az OH évente kiad, tágabbak, és ugyanazok ősszel, mint tavasszal, ezeket az oktatas.hu-n megtalálod. Abból készüljél. A könyv csak mintatételeket tartalmazhat, de jó esetben a szerzőjének van fogalma róla, milyenek szoktak lenni élesben, és elég sokba bele is trafálhat.
2015. aug. 11. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!