Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek megérni emelt...

Szerintetek megérni emelt angolból érettségizni, biológia, kémia emelt mellet?

Figyelt kérdés
Nos az a helyzet hogy most leszek 4. éves a gimiben (5 éves gimi). Biológia, kémia emeltes vagyok, és idén előrehozott érettségizek angolból. Mivel nyelvi előkészítős osztályban tanulok így az angolt eléggé nyomatták és most a 12-es tananyagunk szerint emeltes anyag jön. Ezt azt jelenti hogy nekem 5 angolom van egy héten rendesen és nem kell felvennem emeltnek mivel így is az alap órán emeltes anyagot veszünk. Van már nyelvvizsgám, és most azon gondolkodom érdemes lenne e májusban előrehozottazni emelten, mert ha nem közepen így is úgy is fogok, csak ha meg an ez a lehetőség, lehet nem kéne elszalasztani, viszont mivel lesz majd 2 emeltem, a 3-dik felesleges lenne, de ha netán egyszer olyan irányban tanulnék tovább ahol ez felvételi tárgy akkor jól jönne. Vélemény?
2015. aug. 13. 14:29
 1/5 anonim ***** válasza:

a biológia és kémia emelttel eléggé orvosis iránynak tűnik

hát figyelj, ismerek olyat aki ugyanezt megcsinálta, de ez önmagában nem jelent semmit

ha te úgy érzed hogy vállalható, akkor csináld, csak nehogy a másik kettőtől elvegye az időd mert utolsó előtti évben is kell azért azokat is tanulnod rendesen, hogy ne mindent utolsó évben kelljen, amikor majd a közepekre is tanulsz rendesen

2015. aug. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mivel a rendes érettségidig még van 2 év, májusban simán lesz időd megcsinálni az angolt, ha nem sikerül jól, csinálsz később egy közepet. Kémia, bioszt úgyis az érettségi évében kell megnyomni.
2015. aug. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem csinálhat később egy közepet, ne vezessük félre! Csak az érettségi bizonyítvány megszerzése UTÁN ismételhet, vagyis az nem lesz használható a gimnáziumot rögtön követő felvételihez. Ki kéne találnod, mi akarsz lenni. Ha orvosis, akkor fölösleges. Pontszámban jobban jársz a középpel, ha nem duplázással számítják. Ha valami egyéb, amihez az angol kell, akkor meg a biosz-kém a fölösleges.
2015. aug. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Milyen szakra mész? Ha olyanra ahova kötelező a biológia-kémia emelt,angolból ne tegyél,mert alacsonyabb százalékú lesz mint a közép,és nem kapsz érte több plusz pontot hiszen az max a két emelt miatt...
2015. aug. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, ebben az írányban állok most, és ugyan így gondoltam, hogy ha megírnám az emeltet az nem lenne meg annyi mint egy közép és így a pontszámítás is rosszabb lenne, én is ezen az elven voltam hogy elég a közép, de csábító volt az emelt, viszont inkább legyen egy biztos közép mint bizonytalan emelt. :)
2015. aug. 13. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!