Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan döntöttétek el, hogy...

Hogyan döntöttétek el, hogy mik szeretnétek lenni?

Figyelt kérdés

Rengeteg pályaválasztási tesztet kitöltöttem már, de valahogy az eredményben kiadott szakmák közül egyiket sem szeretném csinálni, viszont már nagyon régóta, talán mióta az eszemet tudom, orvos/fogorvos, esetleg gyógyszerész szeretnék lenni. Attól félek, hogy talán csak azért ragaszkodok ennyire az elképzelésemhez, mert "hogy" doktor...Ha belegondolodok, tényleg ezekben a szakmában látnám a jövőmet szívesen, de felmerül a kérdés, hogy mi lesz, ha nem fogom bírni. Tudom, hogy aki eleve így vágna neki az orvosinak, ilyen kétségekkel, abból nem igazán lesz jó, elhivatott doki. Ti hogyan jöttetek rá végül mik szeretnétek lenni? Szülők ilyen téren nem nagyon tudnak segíteni. Ja igen, az is gondolom nyom a latba, hogy itthonról nem fognak tudni anyagilag segíteni.

Idén kell majd faktot választanom, ezért lenne esedékes, hogy mit/miket vegyek fel. Eddig biztos voltam a biológia/kémiában, viszont nagyon félek...



2015. aug. 14. 18:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy figyelmes szülő meglátja a gyereke affinitásait. Nem megbélyegzés, nekem sem mondták meg. Én a családi helyzetemből adódóan döntöttem el, hogy mi szeretnék lenni. Óvodapedagógiát tanulok, hogy ne legyek olyan anya, mint amilyen az enyém.

Mérlegelj. Csinálj 2 oszlopot. Előny és hátrány. Nem butaság, tényleg sorold fel, írd le egy A4-es lapra. Látni fogod az eredményből adódóan. Tipikus esete annak, hogyha feldobsz egy érmét, rájössz, melyiknek szurkolsz.

Mindenki elbizonytalanodik magában a képzés során is, valóban ez akar-e lenni. Sokan meggondolják még akkor is és még a képzés végeztével is. Akkor másikat kezdenek.

Viszont fontos, mindenképpen menj valahova, természetesen szerencsés oda, amiben szeretnél majd elhelyezkedni.

Én 9.-es koromig biztos voltam abban, hogy mérnökinformatikus leszek (Apukám és bátyjám miatt)

Ha ezt szeretnéd, ha az orvosit, akkor csináld azt! Ha csak attól félsz, hogy azért akarod, mert doktor, akkor menj kémiára, biológiára, (Bsc). Mármint csak a gondolattal eljátszva, mennyire érdekel téged ez az ág.

2015. aug. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki máshogy találja meg a hivatását. Van, aki már kiskorától kezdve tudja és végül el is éri a célját (elég ritka). Én például lefutottam egy többé-kevésbé felesleges évet az egyetemen, mire rájöttem, hogy mit is akarok. De van, aki még nálam is később találja ki.
2015. aug. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Mai napig nem tudok erre a kérdésre válaszolni, pedig közelebb vagyok a 30hoz mint a 20 hoz.


Ami érdekel és leköt, magyarán a hobbim, azzal nem tudnék 8 órát kötelezően foglalkozni. Mert ha kötelező, akkor nem lenne hobbi és nem lenne élvezetes a számomra.

2015. aug. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért félsz az orvositól? Nekem nem volt nehéz a döntés, orvos akartam lenni, az lettem:D
2015. aug. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem könnyű volt mert amióta az eszemet tudom a vasút érdekelt. Aztán az élet úgy hozta, hogy ez össze is jött, igaz otthon 3 évig csak, viszont itt Svédországban szintén masinisztaként helyezkedtem el, igaz volt egy bő éves kihagyás, nyelvvizsga és átképzések.
2015. aug. 15. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egy tárgyból (kémia) voltam annyira jó gimiben, hogy tovább tudjak vele tanulni, úgyhogy az a része viszonylag egyszerű volt. Elkezdtem egy szakot, amit a szüleim erőltettek, 1 év után rájöttem, hogy azt nagyon nem akarom csinálni, átmentem egy hasonló területen lévő, de másik szakra, közben elkezdtem dolgozni. Ott rájöttem, hogy abból, amit tanulok, nem fogok megélni, viszont láttam olyan munkaköröket, amik megtetszettek. Befejeztem az alapszakot, mesterre pedig olyanra mentem, ami jó ahhoz a munkakörhöz, ami megtetszett. Most pedig msc-re járok, és kívánt munkakörben dolgozom.
2015. aug. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Anno én is sok pályaválasztási tesztet töltöttem ki. Néha az egészségügy jött ki, de legtöbbször nagyon eltérő dolgok. Szerintem arra ne hallgass.

Már akkor orvos akartam lenni, mikor kisgyerek voltam. Aztán mikor ötödikes lettem megszerettem a törit a tanárom miatt, jött az, hogy a jogi kar az álom. A kémia tanárom nem volt valami jó, utáltam is az órákat, és síkhülye is voltam :D Sokat agyaltam, hogy na akkor mi legyen, féltem, hogy nem bírnám az orvosit, és hogy az érettségire se tudnék 2 év alatt felkészülni. Aztán faktválasztáskor döntöttem úgy, hogy na jó, megpróbálom a töri, magyar emelt helyett inkább a biosz, kémiát. Sokat szenvedtem, főleg a kémiával, mivel a nulláról kezdtem, de megszerettem. Most érettségiztem, felvettek orvosira:) De ha nem lett volna elég pontom, akkor jövőre újraérettségiztem volna. Ja és szüleim támogattak, mindegy volt nekik, hogy humán vagy reál, csak hogy azt válasszam amit tényleg szeretnék:) Ha tényleg orvos szeretnél lenni, ne add fel! Sok sikert kívánok, akárhogy is döntesz.

2015. aug. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Itt is egy orvostanhallgató! :) Én a későn érők táborát gyarapítom. Előbb elindultam a sport irányába, mert kézenfekvő volt, szerettem, érdekelt, izgalmasan hangzott. Utána ráébredtem, hogy a kalandos tanulmányaim még nem egyenértékűek azzal, hogy utána jó állást is tudok szerezni a diplomával, illetve nem éreztem igazi vágyat, hogy edzőként dolgozzak hatvan éves koromig. Átnyergeltem az orvosira. Azok a csoporttársaim, akik befejezték a TF-et, mindannyian valamilyen egészségügyi szakirányt választottak második diplomaként, s ez megerősített a döntésemben. Szóval, szerintem, ha gyógyítani akarsz, s csupán attól félsz, hogy nehéznek bizonyul, akkor lelkiekben lépd át ezt az akadályt, és hidd el, hogy a szorgalom, a kitartás majd eredményt hoz! :) Az orvoslás egyébként nem csupán egy szakma, hanem igazi hivatás! Ha tetszik, s ebben látod a jövődet, akkor szerintem vágj bele! Arra is gondolj, hogy kevés olyan diploma van manapság kis hazánkban, amivel biztosan kapsz állást. A legtöbb egyetem nem ilyen végzettséget ad, hanem magadnak kell kikaparni a gesztenyét (például felépíteni egy vállalkozást, beprotezsálni magad valahova, kapcsolatokat szerezni, eladni, menedzselni magad), ami szerintem még nehezebb feladat, mint elvégezni egy orvosit, ami után tárt karokkal vár egy rakat intézmény! :) És szerintem nagyon nemes feladat is! Szurkolok neked! ^^
2015. aug. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kisgyerekként iszonyat beteges voltam. Akkor mindig megkaptam azt az "élettanácsot", hogy nem szabad orvosnak lennem, mert minden bacilust azonnal összeszednék. Szerencsére az évek alatt ezt valamelyest kinőttem, viszont azt a gondolatot, hogy nekem nem szabad beteg emberekkel foglalkoznom, azt nem. Őszinte leszek, utána nem is jutott eszembe, hogy biológiával, kémiával foglalkozzak, a matek maradt az érdeklődésem központjában.

Nem szántak a szüleim közgazdasági pályára, viszont úgy éreztem mindig is, hogy akkor hálálhatom meg a támogatásukat, ha erre az útra térek, jó keresetem lesz, és egyszer majd tudom őket/testvéreimet támogatni (anyukám anno nem mehetett erre a szakra tanulni). Így most itt vagyok, utolsó évem lesz, már egy évet dolgoztam a suli mellett, így nem csak tankönyvi tapasztalatom van a pályáról. Mégis gyakran éreztem, hogy nem olyan dolgot csinálok, amivel hasznos dolgot tennék. Többre tudnám értékelni magam, ha olyan problémákat oldhatnék meg, melyek közvetlenül kapcsolódnak emberekhez, nem számokhoz, adatokhoz.

Nem tudom, hogy az orvosi/egészségügyi pálya lenne-e számomra megfelelő, viszont abban az egyben biztos vagyok, hogy ez sem teljesen az, amit tényleg szeretnék csinálni.

Az én tanácsom neked az, hogy ha olyan pályára lépsz, amivel kapcsolatban ha csak nagyon nagyon kicsit is, de érzed, hogy nem biztos, hogy a te utad lesz, egy félévnél tovább ne várj a csodára, mert nem jön el.

2015. aug. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!