Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Programozói szakma kitanulása?

Programozói szakma kitanulása?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy ezt a szakmát mint sok mást is ki lehet tanulni úgy, hogy rendszeresen bejár az ember az órákra és ott mindent megtanítanak az oktatók?


Vagy ez olyan szakma amihez már 5 évesen a számítógépet kell bújni, kockának kell lenni a kezdetektől, akinek minden gondolatát a gép tölti ki? Vagy ezt normális, egyszerű, mással is foglalkozó ember is kitanulhatja?


Én mondjuk boxolok, csajozok, gyúrok.

De érdekel a számítógép, szakmaként csak ez jöhet szóba. De félek, hogy mivel nem vagyok kocka így esetleg nem menne. Éhen halni és gyárba dolgozni meg nem szeretnék.


2015. aug. 28. 12:01
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Sőt a szakmámban azért basztak le mindig mert nem csináltam semmit... hanem álltam és gondolkoztam, hogy mi hogy van, miért úgy kell ahogy. Sosem voltam jó benne, mert nem magyarázta el senki a dolgokat. Én meg olyan vagyok, hogyha valamit nem értek 100%-osan akkor addig nem csinálok semmit amíg rá nem jövök a megoldásra.


Agyalok, gondolkozom, még egyszer átgondolom hogy jó-e. Esetleg inkább nem nyúlok hozzá minthogy örökre eltoljam. :D

2015. aug. 28. 15:34
 12/20 anonim ***** válasza:

Az a valaki szerintem Anglia jövőbeli királya lesz. xD

De amúgy te milyen "szinten" vagy a számítógépeket illetően?

2015. aug. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Hát figyelj!

Ez a herceges dolog kicsit érthetetlen.

Van az a herceg aki piált a múltkor is, drogozott. Van az aki kopaszodik és most született egy lánya meg van ez, ez a biogazdaságos ürge ez már 60 felett jár.

2015. aug. 28. 15:38
 14/20 A kérdező kommentje:

Én még érettségi előtt állok, szóval alapszinten.

De azt tudom, hogy a matekra és az infóra meg azt hiszem a fizikára kell rámennem.

2015. aug. 28. 15:38
 15/20 anonim ***** válasza:
A legtöbben ott hasalnak el, hogy egyetemen nem kötelező órákra járni, "fiatalok vagyunk szóval buli hetente kétszer" másnaposan meg nem megy órára, meg ezért nem megy órára, meg azért nem jár órára
2015. aug. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

A kopaszodósnak és a "drogosnak" az az öreg az apjuk. Az apjuk után a kopaszodós lesz a következő király, aztán az ő gyereke, ha csak nem történik valami velük. :D

Ó hát akkor neked még van időd. :) Én már régebben leérettségiztem egy ideje, de akkor sok szerencsét. :)

2015. aug. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Nem ismerem a királyi családot. :)

De az öreg az favorit, olyan bölcsességeket mondott a dokumentumfilmjében... nekem szimpi volt.



"A legtöbben ott hasalnak el, hogy egyetemen nem kötelező órákra járni, "fiatalok vagyunk szóval buli hetente kétszer" másnaposan meg nem megy órára, meg ezért nem megy órára, meg azért nem jár órára"


Az én esetemben ilyen nem lesz.

Én alapból se vagyok egy bulizós (gamerkedni szoktam, illetve majd boxolok, nyelvet tanulok tehát alapból nem lenne időm bulizgatni). Én tanulni mennék.

2015. aug. 28. 15:45
 18/20 A kérdező kommentje:

"A kopaszodósnak és a "drogosnak" az az öreg az apjuk. Az apjuk után a kopaszodós lesz a következő király, aztán az ő gyereke, ha csak nem történik valami velük. :D"



Akkor a kopaszodós lesz meg annak a gyereke.

Ne a drogos, iszákos legyen már. XDD

2015. aug. 28. 15:46
 19/20 A kérdező kommentje:

"A legtöbben ott hasalnak el, hogy egyetemen nem kötelező órákra járni, "fiatalok vagyunk szóval buli hetente kétszer"


Inkább hetente 1X szexparty. :D

2015. aug. 28. 15:49
 20/20 anonim ***** válasza:

Ezt a kockaság dolgot hanyagold, semmi köze hozzá. Bár kérdés kit nevezel kockának... Aki napi 12 órát játszik a gépen az is kocka, meg aki napi 8 órát tanul programozni az is? Elég tág fogalom így...


Papíron is meg lehet tanulni programozni ha jó a tanár, bár nyilván hülyeség ha elérhető a gép is ma már mindenkinek, csak mondom hogy nem ettől függ.


Programozáshoz baromi jó logika és matematikai gondolkozás kell hogy vigye vele bármire is az ember.


Én alap szinten tudok programozni, de soha nem tudnám olyan szinten megtanulni ezt a szakmát hogy megéljek belőle és értékes legyen a munkaerő piacon. Irtózatosan sokat kell hozzá tanulni, és folyamatosan képezni magad mivel gyorsan fejlődik, pár évente jönnek a teljesen új dolgok, és ha a cég pont azt a dolgot kéri akkor bele kell tanulnod rövid idő alatt.


Jól kell hozzá beszélned angolul is, kb minden dokumentáció angol.


200k-s fizetés elérhető olyan ember számára is aki nem erre a szakmára született, de nem lesz könnyű. De 200k-s nettó fizu egy jó szakmával is elérhető.



Ja, és az oktatásról még annyit hogy nekem olyan programozó tanárom volt középsuliban aki 1 sort nem tudott programozni semmilyen programnyelven. :D Szerintem ne a magyar "oktatás"-tól várd a csodát, inkább töltsd le a phyton-t és kezd el otthon tanulni.


[link]

2015. aug. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!