Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdekes órák, amiket érdemes...

Érdekes órák, amiket érdemes felvenni ELTE-n?

Figyelt kérdés

Most kezdek ELTE TÁTK-on, de úgy tudom, hogy a kötelezőkön kívül felvehetek tárgyakat bármelyik másik karról is. Tudom, hogy a különböző karoknak máshol van az épülete, így nem biztos, hogy megoldható az oda-vissza utazás, de jelenleg szerdán pl csak 14-16-ig van órám, így bőven beleférhet.

Tudnátok olyan órákat ajánlani, amik érdekesek, de nem borzasztóan nehezek?

Köszönöm!


2015. szept. 4. 23:59
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Majd másodévben gondolkozz el újra, addig tanuld meg beosztani az idődet a kötelező tárgyakra, nem lesz könnyű, mert jóformán már semmi sem kötelező és hamar kicsúszik az ember alól a talaj. Oké, hogy csak TÁTK de akkor is egyetem, első félévben nem ezzel kell játszani, ha 25-30 kredit megvan 4-es átlagra, elhagyott tárgyak nélkül zökkenőmentesen, akkor azt veszel vel amit akarsz mert "érdekes"... Addig felejtős... Lehet nem jön át a jótanács a szar stílusom miatt, de az első évben akkor is elég ha csak beleszoksz és legkorábban 2 szemeszterben, addig felesleges.
2015. szept. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de hogy érted, hogy "csak TÁTK, de akkor is egyetem"? Persze, tudom, neked mérnöki, meg orvosi diplomád is van, minden más meg szart sem ér.

Azért érdeklődtem, mert Angliában éltem az utóbbi időben, ott elvégeztem már egy elég nívós egyetemet (oké, nem Oxbridge, hanem "csak" UCL), nem 18 éves kezdő egyetemista vagyok, csak az ELTE által kínált kurzusokat nem ismerem. Köszönöm, de az időmet tökéletesen be tudom osztani, pontosan tudom, hogy ha Londonban képes voltam munka mellett jól teljesíteni, idegen nyelven, akkor ezzel sem lesz probléma. Igen, a stílusodon lenne mit csiszolni, de mindegy, köszönöm a hozzászólást.

2015. szept. 5. 01:10
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Azér csak TÁTK mert konkrétan felmerült, hogy az egészet bezárják, annyit ér. Legtöbben könnyített ugródeszkának használják politológia msc-re vagy bármilyen mezetközi tanulmányokkal párhuzamos képzés TÁTK-n könyebb, és minimális a különbözeti átképzés mscre ha egyáltalán kell, de jóval könyebb már bejutni is ide, mint utóbbira.

Elnézést, hogy nem tudom fejből, hogy az aktuális anonim kommentelő az országos 60.000 (vagy idén hány tízezer pontosan?) gólya közül épp kivétel...

Ebben az esetben viszont feltételeznék annyi önállóságot, hogy tudod mi érdekel, mert valóban BÁRMIT felvehetsz, de 1 célszerű a Lágymányosi Tömb épületein belüli kurzust választani, 2 vigyázni kell a tanterven kivüli tárgyakkal, mert az előír kreditmenniséget 10%-kal lépheted át, azaz ez egy 180 kredites bsc képzés esetében 180+18=198 kredit, ha ezt túlléped, fizetni kell kreditenként párezer forintot. kar egyetem válogatja, hogy a tárgy újrafelvétel is beleszámít e vagy sem. Előre szólok, hogy akármilyen egyetemt végeztél, jó neked, kár, hogy nem maradtál ott, az ELTÉn a tanárok megkeseredet, begyöpösödött, szar-házi alakok akiket nem is érdekel mit tanitanak és/vagy szivatnak vizsgán. Egy adott tanárra a fenti felsorolásból válassz 1-2 jelzőt, roszabb esetben az összeset :) Zéró hallgatóorientáltság, feleslegesnél is haszontalanabb előírt kötelező kurzusok, burokrácia, ez az ELTE ma, részvétem.

2015. szept. 5. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Képzeld, tudom, hogy mi érdekel és nem értem miért zavar az, hogy véleményt kértem olyanoktól, akik ide járnak/jártak és voltak olyan szerencsések, hogy találtak olyan órát, amit szerettek.

A UCL, ahová jártam, a világ top egyetemei között van és imádtam, olyannyira, hogy a doktorit is szeretném elvégezni, amint lesz alkalmam újra kiköltözni. Az hogy miért jöttem vissza és miért szeretnék itthon tanulni, magánügy.

Bürokrácia? Mindenhol megvan, nincs kivétel. Elmondanád, hogy te mit végzel/végeztél és hol?

És tudod pontosan azért kéne normális stílusban beszélned/írnod és a minimális tiszteletet megadnom másoknak, mert fogalmad sincs, hogy kinek a kérdésére adsz választ.

2015. szept. 5. 02:04
 5/9 anonim ***** válasza:
Bánfalvi Csaba gyógyped szociológiája a Bárczin kihagyhatatlan.
2015. szept. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Én is most kezdek a TÁTK-on. Korábban tanultam a BTK-n, ott volt egy nagyon jó szabadon választható óra, A barátság problémája, viszont, ahogy látom, most nincs meghirdetve sajnos, de azt nagyon ajánlom, hátha következő félévben lesz. :) Felvettem még régen a Bevezetés a művészettörténetbe órát is, az sem rossz, a vizsga elég egyszerű volt. Ez indul most, de hétfőn van.
2015. szept. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó 2 kommentelőnek köszönöm a segítséget! :)
2015. szept. 7. 19:59
 8/9 anonim ***** válasza:
szexpszicho, Tolkien
2016. jan. 19. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Pszichológiai kísérlet is érdekes.
2016. jan. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!