Mire elég 380-400 pont?

Figyelt kérdés
Ahogy számolom kb ennyim lesz érettségi után, hova vennének fel ennyi ponttal? Fogalmam sincs, mit tanuljak tovább főiskolán..tippeket tudtok adni?

2015. szept. 9. 19:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Kevésbé népszerű(reál) szakokra általában elég
2015. szept. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Informatikába is bőven elég...
2015. szept. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

infó(prog.,gazd. akármelyik),föci,matek,kémia,biosz,aztán vannak még ilyenek hogy anyagmérnöki,biomérnöki stb

de sztem ez a felvételi pont is nagy hülyeség,nekem 429 volt mégis hülyébb vagyok sztem mint jópár 300-350es

2015. szept. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:

Az elsőre ne hallgass, mivel ez a pont a LEGTÖBB népszerű reál szakokhoz is elég.


Példának okáért: mérnökinformatika, villamosmérnök, gépészmérnök etc etc.


Azon kívül azt is nézni kell, hogy fizetősre vagy államira akarsz menni.

Általában a fizetősre könnyű bejutni, egy példa: államilag finanszírozott közgazdaságtan szakra 460 körül van a pont általában, önköltségesen csak(?) 380.


Ami most hirtelen eszembe jut, az a pszichológia, na ott tényleg nehéz még az önköltségesre is bejutni (kb 410 körül szokott lenni).


Annyit vegyél számításba, hogy az iskolák között nagyon nagy eltérések vannak.


(Például BME gépészmérnök szakára nehezebb bekerülni, mint az Óbudaira.)

2015. szept. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Úgy értettem a Kevésbé népszerűt, hogy kb az összes reál szak ilyen
2015. szept. 10. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Sidel ***** válasza:
Informatikára bőven elég, Magyarországon is 10ezer betöltetlen informatikai állás van, jó a fizetés. BME-n a legmagasabb a mérnökinformatikus szakon a ponthatár, de ott is évek óta 376 környékén mozog.
2015. szept. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

látom senki nem írta azt a fontos infót,hogy nincs ilyen hogy ennyi pontod van. kb minden szakon más lesz..nekem ugyanazokkal a jegyekkel 10-20 pont különbségek is voltak..először is döntsd el mi érdekel,reál vagy humán dolgok.ha ez megvan akkor azon belül is,hogy töri,magyar vagy inkább nyelvek,művészetek?vagy ha reál akkor matek fizika vagy inkább kémia ,biosz stb? ha ezeket belőtted akkor ennek megfelelően keress szakokat és nézd meg a követelményt..

nekem ha magyar és töri lett volna a felvételi tárgy akkor majd 100 ponttal kevesebb pontom lett volna,mint matek-biosszal(ezzel mentem)

úgyhogy addig felesleges bármit is nézned...mert töri-magyarral lehet 380 pontod van és az elég mondjuk közlekedésmérnökire..de hoppá oda matek meg fizika kell..érted??

2015. szept. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Elszomorodva olvasom, hogy csak informatikára elég, valami humán dologra akartam menni, de arra esélyem sincs bejutni államilag támogatottra, úgyhogy maradna az informatika, de azt meg utálom, szóval utcaseprő leszek valószínűleg. Köszi a válaszokat!
2015. szept. 10. 17:31
 9/14 anonim ***** válasza:

Infosnak ne menj ha nem szereted, mert esélytelen, hogy túléld az első évet úgy.


Esetleg valami szakma? pl az építőiparban?

2015. szept. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Gépgyártás technológiát tanulok, de nem szeretem, alapból gimnáziumba akartam menni, csak édesapám unszolására jöttem ide. Egyébként eltére meglenne 345 pontom pti-re, csak amiatt nem akarok menni, hogy csomó helyen olvastam, hogy milyen nehéz és csomóan kibuknak, túlzás volt, hogy utálom.
2015. szept. 10. 17:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!