Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit lenne érdemes tanulnia...

Mit lenne érdemes tanulnia annak aki abszolút humán beállítottságú?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Szívesen továbbtanulnék de egyelőre nem jutottam dűlőre.. Annyi biztos, hogy a reál tárgyak tőlem messze állnak, matek, kémia, fizika, informatika azok amiket nem szeretnék tanulni. Gondoltam jogász képzésre is, de sokáig tart (24 éves vagyok) plusz rengeteg jogász van már. Tudnátok ajánlani valamit amivel el is lehet helyezkedni? Valószínűleg Ausztriában tanulnék és itt is dolgoznék később mert jelenleg is itt vagyok és jól megy a német. Köszi előre is.
2015. okt. 6. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Miért nem a nyelvet lovagolod meg? Sok tanár, szakfordító, lektor ismerősöm van, tele vannak munkával, és elmondásuk alapján jól is keresnek.


A joggal az a baj, hogy minden országban más, nem annyira univerzális.


Esetleg valami pszichológia képzés? Nyelvtudással kombinálva az is minden országban használható. A Károlit néztem én, ott azt írták, hogy a kapott végzettség EU-n belül gond nélkül használható.

2015. okt. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
26%
Ha nyelvvel akarsz foglalkozni a humán beállítottságod miatt, akkor csak szakfordító/tolmács, vagy nyelvtanár jöhet szóba. A nyelvészethez legalább annyi matek kell magas szinten, mint akármelyik reál szakhoz.
2015. okt. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ui: A pszichóhoz is igen sok matek kell, statisztika, diszkrét matematika, stb.
2015. okt. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahogy az első válaszoló is írta, menj rá a nyelvekre!

Én is százszázalékos humán beállítottságú vagyok, a matematikához fizikához, kémiához annyit értek, mint tyúk az ábécéhez.

Latin-magyar szakot végeztem anno, aztán a francia nyelv tanulása után már közel húsz éve fordítok könyvet, elbeszélést, verset, szinkront, cikkeket és egyetemi előadásokat, ahogy jön. Néha tolmácsolok is, ez is kifizetődő pl. az import-export kereskedelemben.

Pedig elég későn kezdtem a franciát, igaz, hogy nem Magyarországon.

Egy szónak is száz a vége, feküdj neki egy-két keresett nyelvnek!

2015. okt. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Könyvtártudomány
2017. jan. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!