Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Abszolút humán beállítottságga...

Abszolút humán beállítottsággal mit lenne érdemes tanulni?

Figyelt kérdés
A reál tárgyakhoz semmi érzékem, de nem tudom hova mehetnék továbbtanulni egy ilyen reálosoknak szánt világban...Az biztos, hogy jogász vagy tanár nem akarok lenni. Először az anglisztikát néztem ki (imádom a nyelvet, a kultúrát, mindent ami angol...) de elbizonytalanított a sok negatív vélemény, amit olvastam ezzel kapcsolatban... A töri és a művészetek is vonzzanak, valamint a nyelvek, és hasznosat szeretnék tanulni, amit szeretek és a kreativitásomat is kiélhetem benne. :D valamint még a finn nyelv is nagyon tetszik. Mi lenne az ideális szak nekem?
2014. febr. 1. 13:46
 1/8 anonim ***** válasza:
45%

nagyon semmihez nincs tehetséged, de a "humános" tárgyakat elég bemagolni vagy kifejezetten érdekel és van érzéked valamelyik humán területen?



nyelvvel tudsz kezdeni a végén valamit, töri, magyar, esztétika jellegű szakokkal nehezebben

2014. febr. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Megy a magolás is, de szerintem van érzékem a humán tárgyakhoz és a nyelvekhez. Csak ugye az anglisztika tetszene igazán,de arról mindenhol azt írják, értelmetlen.a magyar és a töri az annyira nem vonz, csak hát inkább azok, mint a matek :D
2014. febr. 1. 13:59
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Finn nyelv? ELTE skandinavisztika finn szakirány + anglisztika minor (vagy fordítva), utána meg fejleszthetnéd még tovább a nyelvtudásod, mehetnél esetleg tolmács-fordítóira.

A skandináv nyelvek egyre felkapottabbak, szóval az nem lenne rossz opció, az okoskodókra meg ne hallgass, a nyelvszakoknak igenis van értelme, ha valaki komolyan veszi a dolgot.

2014. febr. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Óó ez egész jól hangzik! Köszönöm szépen, utána fogok nézni :))
2014. febr. 1. 14:04
 5/8 anonim ***** válasza:
45%
a magyar szak értelmetlenebb mint az angol, bár ha jól beszéled a nyelvet meg ilyenek, papír nélkül is sokat kereshetsz fordítóként
2014. febr. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%
nyelvszakoknak van a leginkább értelme a humán területen belül
2014. febr. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

A magyar szak sem értelmetlen, ha az ember célokkal megy oda.

Amúgy skandináv vagy szláv nyelvekben sok a lehetőség.

2014. febr. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Védőnő, gyógytornász
2014. nov. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!